Школу-сад у квт. 278 у вересні не відкриють

1437035781_dscf4554

Генеральний підрядник – фірма «Центр», планує здати об’єкт 25 серпня, але навіть якщо будівельники встигнуть, це буде порожня будівля – без обладнання, меблів тощо. А мова про працівників нового закладу ще взагалі не велась.

На апаратному засіданні 10 липня перший віце-мер Віктор Калашник висловив сумніви у тому, що будівельники встигнуть вчасно, через те, що у фірми «Центр» начебто не подовжено ліцензію. Претензії заступник директора з будівництва фірми «Центр» Ярослав Грищинський вважає необґрунтованими.
– Ліцензія закінчилась 15 червня. Ми завчасно подали всі документи, і вони зараз готові, хоча нам і затримали їх виготовлення. Це не від нас залежало. Нова ліцензія датована ще 10 червня. А 28 червня взагалі вийшов закон, який подовжує терміни старих ліцензій і робить їх безстроковими. Тепер у нас є чинна стара, і нова ліцензії, – зазначає Ярослав Грищинський. – Чому це викликало такі сумніви в першого заступника міського голови, я не знаю. Можливо, хтось хоче перекласти провину за зрив термінів здачі об’єкта в експлуатацію на будівельників? Нас, будівельників, безпідставно облили брудом і призупинили на тиждень всі платежі.
За словами Ярослава Грищинського, від початку року, коли вирішено було відновити будівництво дитсадка-школи, підрядники потерпали від постійних зволікань чиновників.
– Ми готові були розпочати роботи ще у березні, але аванс (30% від розміру бюджетного призначення) було отримано лише в середині травня. А за що нам купувати матеріали? – розповів «КП» Ярослав Грищинський.
Окрім цього, замовник мав укласти з підрядником додаткову угоду, в якій регулюються закупівельні ціни на матеріали залежно від індексу інфляції. «Ми в 2011 р. зафіксували ціни на матеріали, але зараз 2015-й рік. Де я знайду той же лінолеум по 100 грн? – говорить Ярослав Грищинський. – Ми мали підписати цю угоду в червні, підписали аж 3 липня».
Виходить так, що фактично 2 місяці будівельники не мали змоги працювати.
– Будівельний процес – безперервний. Нестача навіть однієї деталі призводить до зупинки процесу в цілому, бо тоді неможливо витримати технологію, – скаржиться Ярослав Грищинський. – Таке враження, що в мерії не володіють ситуацією. Наші чиновники звикли працювати, м’яко кажучи, дуже неспішно. А в нас один день простою – це зупинка процесу на тиждень, а то й більше.
Ярослав Грищинський зазначає, що поки не йдеться про перенесення термінів здачі об’єкта і в планах як було, так і вказано – 20-25 серпня. Але є ще одне зволікання – досі не укладена угода по додатковим роботам вартістю 1,5 млн грн. Йдеться про роботи, які не зміг передбачити проектувальник 8 років тому, але які виникли в процесі будівництва. Наприклад, коли планувалось будівництво, не було передбачено комп’ютерного класу, а деякі комплектуючі до басейну застарілі і вже не випускаються, тож потрібно шукати аналоги. Тендер на ці роботи провели лише тиждень тому, а тепер ще 1-1,5 місяці потрібно на необхідні паперові процедури.
– Реально укласти договір ми зможемо лише 10-15 серпня 2015 р., тоді як у мерії знали про необхідність їх проведення ще рік тому, – обурюється Ярослав Грищинський. – Наші чиновницькі механізми, як на мене, просто заіржавіли.

На президії міськради 14 липня термінами здачі дитсадка-школи в експлуатацію поцікавився і голова фракції партії «Рідне місто» Юрій Гриценко: «Чи вже ведеться мова про формування штатного розкладу? Чи є кандидатури на посаду директора закладу?». Мова про це ще навіть не велась. Не кажучи вже про те, що й досі не проведені тендери на закупівлю меблів та обладнання для нового закладу.
Отже, з цього можна зробити висновок: заклад, в ліпшому випадку, встигнуть добудувати, але це буде просто порожня будівля. В іншому випадку – роботи продовжать до кінця року, а відтак дітям квт. 278 і в цьому році вже напевне не пощастить сісти за новенькі парти чи прийти у нові групи дитсадочка.

Більшість дерев збережуть
На місці скверу «Кленовий» біля дитсадка-школи, яким опікуються мешканці квт. 278, за проектом мають бути зведені дитячі майданчики з гойдалками, пісочницями і гірками. Голова фракції партії «Рідне місто» у міськраді Юрій Гриценко вивчав питання збереження дерев разом із підрядниками та проектувальниками. Як повідомив начальник домобудівельної ділянки фірми «Центр» Руслан Голобородько, проектувальники погодились дещо змістити тротуар, щоб залишити дерева вздовж головної дороги. Але, на жаль, кілька кленів доведеться зрубати задля зведення дитячих майданчиків. Але в цілому 70% дерев будівельники планують зберегти, решту – за можливості пересадити.

Залишити відповідь