“Рідне місто” хоче зробити Кременчук більш привабливим

На засіданні комісії з питань найменування об’єктів, увічнення пам’яті видатних діячів, встановлення пам’ятних знаків у м.Кременчуці, яке відбулося 20 листопада, розглянули пропозиції щодо улаштування пам’ятних місць відомим кременчужанам і пам’ятним подіям у парках та скверах міста. Відповідну комплексну програму підготував депутат міської ради Юрій Гриценко (фракція партії «Рідне місто»).

За словами автора, головна ідея цієї програми – зробити Кременчук більш цікавим та привабливим для гостей міста та його мешканців шляхом встановлення у парках та скверах пам’ятних знаків, скульптурних композицій, які були би пов’язані з історією міста. В якості прикладу він навів Феодосію, де кожний скверик, парк чи зелена зона мають якусь історичну пам’ятку, та встановлення скульптурної композиції – «Щука з Кременчука» на набережній поблизу ресторану «Чотири сезони».

Ця ініціатива депутата була підтримана членами комісії, які зауважили, що більшість пропозицій програми є цінними, і їх необхідно врахувати при розробці змін до Генплану міста та коригуванні вже діючих програм розвитку культури, парків тощо.

Віце-мер Віталій Малецький навіть назвав цю програму своєрідною «дорожньою картою» охорони культурної спадщини, або стратегічним планом створення пам’ятних місць у Кременчуці.

Головуючий на засіданні, керуючий справами міськвиконкому Руслан Шаповалов запропонував використати нароби цієї програми для формування стратегічного плану розвитку культури в рамках розробки загального стратегічного плану розвитку Кременчука.

Під час обговорювання члени комісії висловлювали сумніви щодо можливості фінансування такої програми за бюджетний рахунок та, як вихід із ситуації, пропонували залучати до реалізації запропонованих програмою заходів інвесторів. Тим більше, що приклади таких інвестицій у Кременчуці вже є, і багато підприємців висловлюють готовність внести свій вклад в створення привабливого обліку міста. Також наголошувалося на тому, що необхідно спеціалістам визначити критерії та скласти список історичних місць та відомих особистостей, залучивши до його обговорення широку громаду.

Напишіть відгук