«Прозорий» Кременчук

Депутатська фракція партії «Рідне місто» у міській раді пропонує переформувати місцеве самоврядування в Кременчуці за європейськими стандартами.

5 липня на сесії міської ради голова фракції партії «Рідне місто» Юрій Гриценко виступив з депутатським запитом щодо реалізації у Кременчуці проекту «Прозора Україна». Цей проект успішно реалізується в декількох містах України, зокрема у Вінниці та Львові. Апробований він був у Польщі під назвою «Прозора Польща», в результаті створили ефективне та некорумповане місцеве самоврядування, яке поляки назвали «добрим самоврядуванням». Його основні засади: максимальна прозорість влади, створення атмосфери нетерпимості до корупції, широке залучення громадськості до процесу підготовки та реалізації рішень, передбачуваність та фаховість у діях місцевої влади, її регулярна звітність перед виборцями.

Розпочати реалізацію проекту в Кременчуці Юрій Гриценко пропонує зі створення Єдиного адміністративно-довідкового центру міськвиконкому, або «Прозорого офісу». Він має бути призначений для прийому, консультування громадян та надання всіх адміністративних послуг: із земельних, комунальних, соціальних, пенсійних та інших питань. Для городян це було б дуже зручно, адже замість того, щоб оббивати пороги різних держустанов, громадянин може звернутися до консультанта Єдиного центру, який з’ясує суть питання, допоможе запов­нити необхідні документи, прийме заявку та призначить дату отримання необхідної довідки, погодження, дозволу.

На думку депутатів від партії «Рідне місто», «Прозорий офіс» допоможе створенню доброзичливої атмосфери у стосунках мешканців та влади. Робота через консультанта дозволить зменшити корумпованість владних та контрольних органів і допоможе створити систему протидії корупції. Водночас працівників державних установ не будуть відволікати від основної роботи численні відвідувачі. Консультант зможе отримати адмінпослугу в держустанові швидко, професійно, з мінімальною витратою на це часу.

Юрій Гриценко запропонував міському голові створити робочу групу для вивчення досвіду роботи Єдиного адміністративно-довідкового центру в інших містах України та для підготовки плану зі створення такого цент­ру в нашому місті у наступному році. Міська рада підтримала цей депутатський запит.

Прочитати запит можливо натиснув на посиланняДепутатський запит

Напишіть відгук