«Прозора Україна» у Кременчуці

24-25 листопада у Львові проходила підсумкова конференція підготовчого етапу програми «Прозора Україна» в рамках Східного партнерства.

На конференцію з’їхалися представники з усіх областей України та Криму. Досвідом реалізації аналогічної програми з присутніми ділилися заступник Міністра закордонних справ, мери міст та старости повітів із Польщі, а також провідні експерти, які розробляли та впроваджували програму «Прозора Польща». Полтавську область на конференції представляв голова ГО «Рідне місто», депутат Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко.

Метою конференції було підбиття підсумків презентації даного проекту в містах України, розробка стратегії реалізації програми «Прозора Україна» на теренах нашої держави та визначення її координаторів у регіонах для того, щоб наступного року запустити проект.

Як повідомив Юрій Гриценко, головним координатором та донором програми «Прозора Україна» виступає МЗС Польщі. У 2012 р. мають бути визначені 25 українських міст – по одному в кожній області та Криму, де розпочнеться практичне впровадження принципів «доброго врядування», на що з різних джерел виділяється близько 900 тис. євро. Головний критерій визначення міст, які отримають грантову підтримку – зацікавленість місцевої влади, її готовність реформуватися та працювати прозоро, враховувати інтереси людей та співпрацювати з об’єднаннями громадян в рамках реалізації даної програми.

— Кременчуцька громада має гарні шанси потрапити до списку цих 25-ти міст та отримати фінансову підтримку від міжнародних донорів, – відзначає Юрій Гриценко. Він нагадав, що у жовтні цього року в міськвиконкомі пройшов семінар, на якому розглядалась організація діяльності Центру надання адміністративних послуг та можливість його створення у Кременчуці.

Повернувшись з конференції, голова громадської організації «Рідне місто» Юрій Гриценко зустрівся з мером міста Олегом Бабаєвим, який підтвердив готовність міської влади працювати над створенням Центру надання адміністративних послуг у 2012 р. Отже, об’єднавши зусилля міської громади та наміри влади, Кременчук отримає реальні можливості здобути міжнародні гранти в рамках програми «Прозора Україна» на реформування системи надання адміністративних послуг.

 

Супермаркет приймає заяви до мерії

Проект «Прозора Україна» має на меті впровадження принципів «доброго врядування» та реформування системи надання адміністративних послуг. Пріоритетними напрямками його реалізації є створення зручних умов для мешканців та партнерських взаємин влади з громадою. У Польщі, яка успішно реалізувала цей проект, не зупиняються на досягнутому. Там почали створювати пункти надання адміністративних послуг у гіпермаркетах та інших місцях масового перебування людей. Замовити довідку, написати заяву чи скаргу поляки тепер можуть одночасно з купівлею харчів. У наших сусідів все робиться для того, щоб громадянам було якомога зручніше отримувати адміністративні послуги.

Завдання з реформування органів місцевого самоврядування та системи надання адміністративних послуг населенню нещодавно поставлене як першочергове Президентом України Віктором Януковичем.

Напишіть відгук