«Ми-клас!» — Учасник №7 — ЗОШ №8, 4-Б клас

Давно відгриміли залпи війни 1941-1945 років. Вже майже сімдесят років ми пам’ятаємо про страшні дні війни. Видимих ран війни майже ніде вже не залишилося. Але в пам’яті і серцях людей вони зберігаються, все ще кровоточать, змушують страждати.

Трагізм і велич. Скорбота і радість. Біль і надія. Наша священна пам’ять.

Швидко летить час. Старіють ветерани Великої Вітчизняної війни. Їм, дуже багатьом, здається, що війна закінчилася зовсім недавно. І чим далі відходять в історію події того грізного часу, тим виразніше постають вони в нашій пам’яті, тим ясніше стає їх історичне значення.

Хто вони? Які вони, ці люди, що вистояли і перемогли у суворих випробуваннях Великої Вітчизняної війни?

Ці питання хвилюють юні покоління повсякчас. Школярі 4-Б класу Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 присвячують вшануванню ветеранів багато уваги, адже вони чесно і до кінця виконали свій обов’язок перед Вітчизною і заслуговують того, щоб вдячна пам’ять про їхній подвиг жила вічно. Ми не вправі допустити, щоб зійшла трава забуття над могилами тих, хто виніс неймовірні труднощі війни, хто поліг смертю хоробрих у боях за нашу Батьківщину.

Напередодні Дня захисника Вітчизни учні разом з їх учителькою Салогуб Світланою Анатоліївною відвідали Раду Ветеранів мікрорайону №11 нашого міста, де поспілкувалися з учасниками бойових дій. Учні дізналися про страшний біль війни.

А під час спільного заходу з учнями 7-А класу, діти разом з ветеранами співали пісні. В очах дітей засвітився той маленький вогник українця-патріота. Адже ветерани зовні не схожі один на одного. У кожного з них свій характер, свої звички, своя доля. Але є, разом з тим, і одна спільна, об’єднуюча їхня риса, Це – безмежна відданість Батьківщині, любов до життя і прагнення піти в ім’я її на будь-який подвиг.

Маленькі школярики вже знають, що не тільки у роки Великої Вітчизняної війни солдати боронили нашу країну, є серед нас і ветерани, що виконували свій інтернаціональний обов’язок. 15 лютого учні зустрічалися з ветераном військових конфліктів в Афганістані під час проведення уроку «Пам’ятаймо про подвиг». Діти із захопленням слухали про тяжкі випробування солдатів, а наприкінці уроку вшанували пам’ять загиблих воїнів поклавши квіти до меморіалу у парку Воїнів-Інтернаціоналістів.

Ми впевнені, що кожен з вас розділяє наші почуття любові і вдячності до ветеранів, багато з яких і після війни, на жаль, прожили нелегке життя. І так хочеться знайти слова, щоб сказати цьому поколінню наших переможців, що ми – пам’ятаємо, любимо, цінуємо! Нехай не тільки в святкові дні ці слова, що йдуть від серця, зігрівають їх.

Естафета поколінь «Сивочолим ветеранам присвячується» (4-Бкл. і 7-А кл.)

image001 image002

Зустріч з ветеранами у шкільному музеї Бойової слави та історії школи

image003 image004

Відвідування Ради Ветеранів мікрорайону №11

image005 image006

Патріотичний урок «Пам’ятаймо про подвиг»

image009

Вшанування загиблих у Афганській війні

image007 image008

Виготовлення листівок ветеранам до Дня Захисника Вітчизни

image010 image011

Ігрова програма «Зростаймо, мужніми, сильними, умілими – справжніми воїнами!»

image012 image013

Залишити відповідь