«Ми-клас!» — Учасник №3 — 2-Б клас ЗОШ №22

Ми пам’ятаємо …

У славному наддніпрянському місті Кременчуці живуть веселі й щасливі діти – учні 2-Б класу ЗОШ № 22. І є у них багато спільного : мирне небо над головою, люблячі батьки, мудрі вчителі, затишний клас, велика дружна шкільна родина. Батьки і педагоги розуміють велику відповідальність: адже саме від них залежить виростуть діти патріотами чи будуть байдужими до долі та історії своєї країни. З першого року навчання, крок за кроком, класовод Нетеса А. А. виховує духовні і моральні цінності : любов до Батьківщини, вшанування героїчних традицій минулого, повагу до ближнього, щирість, співпереживання, привітність, розуміння, вміння допомагати тим, хто потребує допомоги.

Життя дітлахів вирує ! Світ приготував для них багато нового і пізнавального : виховні години ; виставка малюнків та квітів , присвячена 70 — річчю визволення міста Кременчука від німецько-фашистських загарбників ; зустріч із партизанкою Мінаковою Раїсою Григорівною , яка в роки Великої Вітчизняної війни , 6-річною дівчинкою , допомагала партизанам міста Кременчука у запеклій боротьбі проти німців ( малята із захопленням слухали розповідь про тяжке дитинство дітей-війни , які разом із дорослими стали на захист рідного міста і Батьківщини ) ; екскурсії по місцях бойової слави в с. Келеберда, де відбувалися запеклі бої на місці форсування річки Дніпро, в с. Салівка до музею козацької слави (діти дізналися багато пізнавального про історичне минуле рідного краю , багато ходили по крутих схилах могутньої річки та їли разом смачну кашу) ; екскурсії до історичних пам’яток і визначних місць – в м. Дніпропетровськ ( історико-краєзнавчий музей , музей військової техніки , планетарій , акваріум ) і м. Полтава , де познайомилися з історичним минулим обласного центру ( екскурсовод розповіла діткам багато цікавого про військові події років Великої Вітчизняної війни , часи розбудови нашого краю ) ; спільні з родинами виховні заходи – години спілкування з дідусями та батьками , які зберегли листи своїх рідних з фронту та їх бойові нагороди ; бесіди з цікавими людьми – воїнами-афганцями .

Завдяки громадській організації « Рідне місто» , газеті « Кременчуцька панорама» , благодійній організації « Джерело Дніпра» учні відвідали завод мінеральних вод « Ізумруд» ( в минулому році учні нашого класу посіли почесне 2 місце на конкурсі « МИ – клас !»). Спільно з батьками діти побували на Кременчуцькій кондитерській фабриці і на заводі « Королівський смак» ( смт. Власівка Кіровоградської області ) .

11 лютого 2013 року відбулася виховна година з батьками учениці нашого класу – Ярової Анастасії . Прадідусь цієї тендітної білявої дівчинки приймав участь у Великій Вітчизняній війні і його прізвище вписано у « Літопис Великої Вітчизняної війни Кіровоградської області» . Родичі зберігають нагороди і листи з фронту і з великою радістю поділилися цим з нашими малюками – однокласниками Насті . Це ще раз доводить , що подвиг воїнів вічний , він живе в серцях і душах людей.

13 лютого 2013 року малята запросили цікавих людей : Брусилова Віктора Івановича та Їльченка Сергія Володимировича – воїнів-афганців (учасників «Бойового братства» ) . Ці мужні чоловіки розповіли про важку долю воїнів – інтернаціоналістів, які виконували свій військовий обов’язок . Діти були розчулені бесідою , із захопленням переглянули фільм « Відродження» , слухали пісні про Афганістан , а наприкінці зустрічі сфотографувалися з відважними і сміливими героями афганської війни .

Виховна робота класовода та батьків націлена на духовне становлення підростаючого покоління − повагу до старших , доброту , чуйність , інтерес до минулого своєї Батьківщини.

Шановні ветерани Великої Вітчизняної війни, ветерани – афганці !
Ви ризикували життям,
щоб наші діти мали можливість спокійно ходити по цій землі, вчитися, рости !
Низький Вам уклін !

Напишіть відгук