“Існуючий генплан порушує права людей”

   Депутат фракції «Рідне місто» Олег Балим– голова постійної депутатської комісії з питань будівництва, промисловості, транспорту та зв’язку. Тож саме йому належить виносити судження щодо розв’язання ситуацій, які виникають у будівельників та промисловців нашого міста.

Будівельні проблеми

Згідно з рейтингом журналу «Фокус» Кременчук посів 10 місце у рейтингу найбагатших українських міст. Слід зауважити, за більших обсягів будівництва наше місто було б на ще вищій сходинці. Тому ми не могли не поставити відповідні запитання депутату Балиму.

«Я вважаю, що міська рада повинна забезпечити всі умови для інвесторів нового будівництва у місті. Треба зацікавити їх: створити відповідні пільгові умови, навчитись швидко готувати документи. Потрібно, щоб з моменту звернення інвестора до моменту передачі земельної ділянки проходило якомога менше часу, щоб ніхто не чекав півроку чи рік, коли йому виділять землю», – саме такі кроки кременчуцького самоврядування, на думку пана Олега, зможуть суттєво покращити рівень довіри потенційних інвесторів до своїх перспектив у межах нашого міста.

Також депутат Балим окремо наголошує: крім питань ефективного сприяння з боку міської ради, Кременчуку належить розв’язати цілу купу проблем, пов’язаних із «Полтаваобленерго»: «Сьогодні приватний монополіст «Полтаваобленерго» майже в будь-якому випадку нового будівництва змушує забудовників за власний кошт підводити електроенергію, збільшувати потужності трансформаторних підстанцій. Іноді виходить, що збудувати багатоповерховий будинок забудовнику коштуватиме стільки ж, скільки і виконання робіт із забезпечення цього ж будинку електроенергією. Фактично, сьогодні склалася ситуація, за якої місто має змушувати обленерго робити монтаж і ремонт їхнього приватного майна. Це – величезна проблема Кременчука, і її треба вирішувати спільними зусиллями».

У межах діяльності на посаді голови постійної депутатської комісії пан Балим стверджує, що найбільшою проблемою є існуючий генеральний план міста. Депутат переконує: коли цей генплан ухвалювали, ніхто детально у ньому не розбирався – повірили виконавцям і запевненням тодішнього керівництва міськвиконкому: «Сьогодні Кременчук знаходиться всередині пастки, породженої ухваленим неякісним генпланом. Тоді нам казали, що документ треба формально схвалити, що ми зможемо внести зміни в нього будь-коли. Пройшло трохи часу, до законодавства були ухвалені зміни, що заборонили внесення змін до існуючих генпланів без складних експертиз містобудівної документації, яку не можна зробити у Кременчуці. А цей генплан місцями просто порушує права людей. Він, наприклад, забороняє приватизацію земель там, де є приватні садиби, приватна власність і де ніколи не буде багатоповерхової забудови, як це визначено генпланом, бо там уже є і земля в приватній власності, і об’єкти нерухомості. Цей генплан у деяких місцях визначає «червоні лінії» там, де вони проходять по давно існуючих об’єктах нерухомості, і люди не можуть знову ж викупити землю у власність, хоча мають на це всі права. Таких прикладів надто багато, генплан треба змінювати, детально розглядаючи кожен квартал. І це сьогодні – основний мій пріоритет на посаді голови постійної депутатської комісії».

Оцінка влади

Депутат Балим вважає, що за останні півтора року зміни у місті очевидні: «Зміни є, вони позитивні майже у всіх напрямках. Так, ще не всі, які хотілося б бачити. Але ми розуміємо, що не все відразу. Два роки тому ми не бачили двірників та працівників комунальних служб. Сьогодні кожен помічає, як вони працюють. Дуже позитивним, на мою думку, є майбутнє придбання 13 нових тролейбусів для міста і весь процес відродження міського тролейбусного парку. Так місто зможе розвантажити дороги, забезпечити оперативне перевезення великої кількості пасажирів. А маршрутки матимуть можливість виставляти вищу ціну, але і надавати послуги будуть цивілізованіше, ніж зараз: пасажири не їздитимуть стоячи, наприклад».

Щодо пропозицій на майбутнє, Олег Балим вважає, що перші два роки діяльності Олега Бабаєва на чолі міста виявили ряд недоліків у роботі комунального господарства, на які треба звернути увагу: «Є велика проблема у місті – нерозмежовані території прибирання між відповідальними суб’єктами. Існують ситуації, коли місто і досі не знає: хто має прибирати ту чи іншу ділянку, – і, зрештою, вона захаращується, заростає амброзією, а недобросовісні мешканці скидають на таких пустирях якесь сміття. Комплексна детальна схема утримання територій міста вкрай необхідна. Сьогодні на центральних вулицях усе виглядає добре, але у дворах кварталів нерідко є проблеми. Важливо звернути увагу на будмайданчики, досі незабудовані території, недобудови – часто вони виглядають дуже засміченими. Треба рухатись далі. Також я хочу додати, що переважна більшість пропозицій нашої фракції завжди знаходить відгук міського голови. Так, завжди є спірні питання, складні юридично, але сьогоднішнє міське керівництво є компромісним, тверезомислячим».

 

Футбол і родинні подорожі

Щотижня Олег Іванович грає у футбол із колегами по депутатському корпусу: «Нас об’єднав футбол, у команді є не тільки депутати «Рідного міста», а й представники інших партій, фракцій – щотижня бігаємо, підтримуємо фізичну форму на рівні». Вільний час пан Олег приділяє родині. Він одружений, має двох дітей. Родиною вони полюбляють подорожувати. Останній раз побували у Західній Україні, на Закарпатті.

Депутатські ініціативи

Крім профільної містобудівної депутатської діяльності, Олег Балим не залишає округ, на якому він балотувався. Також веде прийоми в приймальні «Рідного міста», де до нього нерідко звертаються по допомогу кременчужани. Депутат Балим стверджує: намагається ніколи не відмовляти виборцям у допомозі. За його ініціативою у сквері «Сосновий» кременчужани можуть користуватись безкоштовним під’єднанням до мережі інтернет через wi-fi. Ще одна ініціатива депутата стала підставою для внесення змін до міської програми «Турбота»: «До мене звернулись кременчужани-батьки дівчини, якій 21 рік: вона – інвалід і не могла нормально виїжджати на вулицю, бо у під’їзді не було пандуса. У результаті мого дослідження виявилось, що звичайний пандус міські служби там не хочуть встановлювати, бо він заважатиме іншим мешканцям. Спільно з УЖКГ ми розробили проект і встановили розкладний пандус, який після використання складається до стіни і зачиняється на замок. Після цього наша фракція запропонувала внести зміни до міської програми «Турбота». Втім, мушу констатувати, що ця програма працює у місті неефективно. Тепер у відділі соціального забезпечення переводять стрілки на УЖКГ та назад, вимагають експертизи проектів таких розкладних пандусів. Зрештою, страждають лише кременчужани з особливими потребами. А треба зрозуміти, що є люди, які не виходять через такі проблеми з дому по декілька років».

         Микола Фельдман.

Напишіть відгук