«Говорят – не повезет…»

1315639269_45753395_1246333162_302611113_5a633b9be4

27 листопада в Італії відзначають особливе свято –  День чорної кішки, присвячений захисту й порятунку цих тварин.

Вперше це оригінальне свято з’явилося в 2007 р. за активної участі Асоціації з захисту навколишнього середовища. І причина тому – наступна. Щороку в Італії від дій людей, які уособлюють чорних кішок із темними силами, страждає понад 1000 темних чотирилапих. Дізнавшись про таку сумну статистику, працівники організації, яка бореться за захист навколишнього середовища, вирішили врятувати котів. Захисники родини котячих розробили власну програму з порятунку тварин: вони вирішили не просто надавати тваринам допомогу, а й заохочувати тих, хто візьме на виховання до себе чорного кота або кішечку. Також у цей день в Італії відкриваються виставки робіт, присвячених цим тваринам. А в Мілані та Римі проходять пікніки і паради, участь у яких власники беруть разом зі своїми чорношерстими вихованцями.

Цікаво, що в різних культурах ставлення до чорних кішок абсолютно різне. Якщо ви живете в США або в більшості європейських країн, то від зустрічі з чорною кішкою ви будете чекати невдачі. В Англії чи Японії поява чорної кішки принесе удачу, в Китаї – голод та злидні, в Шотландії – багатство і добробут.
У Латвії люди вірять в те, що чорна кішка приносить невдачу, проте у стародавні часи тут  вважалося за добре тримати в господарстві чорного собаку, чорну кішку і чорного півня, бо вони приносять гарну урожай та успіх.

Напишіть відгук