Школа №24 поповнилась козаками й козачатами

На свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва, в школі №24, яка виховує учнів на козацьких традиціях і є справжньою козацькою республікою, проводилося посвячення у козаки та козачата. Зранку на шкільному подвір’ї вишукувалися козацькі курені (класи), перед якими урочисто винесли прапор козацького коша (школи). Козацьке віче (лінійку) вів сам кошовий отаман (президент школи) разом із козацькою радою. Кульмінацією дійства стало посвячення другокласників у «козачата», а дев’ятикласників у «козаки». Діти хором присягалися дотримуватися козацьких законів та звичаїв. Відчувалося, що вони пишаються званням «козака».

В цей день поздоровити школярів зі святом завітали вершники на конях із кінно-спортивної школи «Фаворит», дорослі козаки із ГО «Спадкоємці Богдана Хмельницького» на чолі зі своїм отаманом Васильом Басаргіним, які показали справжнє театральне дійство та стріляли із старовинної гармати. Від імені громадської організації «Рідне місто» шкільну козацьку республіку привітав заступник виконавчого директора Володимир Метель, який вручив курінним отаманам других класів великий коровай.

На святі звучали українські пісні, які гарно співали учениці та учні школи у національному вбранні, проводилися козацькі розваги, а завершилося свято у шкільній їдальні, де кожний спробував козацького кулішу.

Як повідомив директор ЗОШ №24 Валерій Фофанов, школа є найстарішою у Кременчуці з 126-річною історією. В її стінах здавна навчалися діти з козацьких родин. У школи, а точніше шкільної козацької республіки, є свій статут, прапор, герб, та гімн. До речі гімн написала шкільна вчителька Тетяна Циманська разом із дітьми, звиняйте, козаками.

Нагадаємо, що в Україні свято Покрови Пресвятої Богородиці вважалося одним з найголовніших свят запорозьких козаків, які будували багато храмів Богородиці й особливо шанували ікони Покрови.

Напишіть відгук