Мода і душа

14 грудня в професійному ліцеї ім. А. С. Макаренка, який очолює депутат від партії «Рідне місто» в Автозаводській районній раді Іван Максак, відбувся День відкритих дверей. Гостям показали нову колекцію одягу під назвою «Квітка-душа».

Театр мод Кременчуцького професійного ліцею – це яскравий приклад поєднання натхнення і бажання. Щоб якісь непотрібні вдома речі перетворилися на справжній шедевр! Скажімо, старі джинси, з яких і була виготовлена колекція «Джинсоманія». Для її створення старі джинсові речі приносили з дому всі – від учнів до викладачів. І результат перевершив сподівання – старі клапті перетворилися на цікаві завершені образи.

— Нам хотілося створити молодіжну колекцію, – розповідає викладач конструювання і моделювання одягу Галина Шерстюк. – А що для цього найкраще згодиться, як не джинс – тканина на всі часи? Ми нічого не купували, приносили в ліцей якісь шматочки старих джинсів, одірвані пояси – і шили колекцію, яку потім назвали «Джинсоманія».

Галина Шерстюк наголошує: її створенням треба завдячувати художнику Тетяні Гарбуз, яка понад 17 років присвятила роботі в ліцеї. Вона має настільки багату уяву, що одного лише погляду на тканину жінці достатньо, аби з’явилася картинка майбутнього шедевра! «Гоголівські мотиви», «Квітуча Україна», «Джинсоманія», «На світській вечірці», «Пори року» – це далеко не повний перелік творчих ідей майстрині, які були втілені у життя.

Як зазначають самі викладачі, немало креативних пропозицій для колекцій надають учні, котрі настільки захоплюються пошиттям, що заради цього навіть лишаються після занять. І результат такого завзяття очевидний – нову колекцію в ліцеї шиють буквально за місяць-півтора, а презентують щороку. Цього разу гостям продемонстрували добірку легких льняних та шифонових суконь у фольк лорному стилі під назвою «Квітка-душа». Вони розшиті стрічками й абсолютно різні з дизайнерської точки зору. А родзинкою колекції стала яскрава весільна сукня в національних жовто-блакитних кольорах, спідниця якої зібрана за допомоги соняшників.

Наразі учениці разом із викладачами розмірковують над новими ідеями. Можливо, темою наступної колекції оберуть відому спортивну подію «Євро-2012». (Т. Апрелєва)

І шити модно, й готувати смачно!

Наступного року в ліцеї планують відкрити нову спеціальність – «Кухар-продавець». Як пояснює директор закладу, депутат фракції партії «Рідне місто» в Автозаводській районній раді Іван Максак, це зумовлено попитом роботодавців.

Театр мод у ліцеї був створений у 1986 р. для реалізації творчих авторських колекцій одягу. Всі моделі, які є в колекціях, пошиті руками учнів та майстрів виробничого навчання. Загалом створено понад 20 колекцій сучасного одягу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Напишіть відгук