Юрій Гриценко: «Місту потрібне довгострокове планування розвитку»

 

 Голова фракції у міській раді «Рідне місто», член депутатської комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я,  материнства та дитинства Юрій Гриценко є одним із досвідчених депутатів. Про досягнення своєї фракції, роботу і плани він розповів газеті “Вісник Кременчука”.

 Робота депутата

– Нещодавно я слухав інтерв’ю мера Тернополя, так от: він хизувався тим, що у них в одному з парків міста є вільна зона Wi-Fi. У Кременчуці всі зелені зони відпочинку, парки й сквери мають вільні зони Wi-Fi. Це парк «Придніпровський», «Ювілейний», «Миру», «Воїнів-інтернаціоналістів», сквери «Сосновий», «Жовтневий», бульвар Пушкіна, площа біля фонтана та «МакДональдса» і площа біля прохідної вагонзаводу. А це була одна з ініціатив нашої фракції.

Також депутати «Рідного міста» пропонували створити в Кременчуці «Вернісаж» – місце, де зможуть збиратися, спілкуватися й працювати художники, а всі кремечужани матимуть можливість гуляти там, де працюють митці, спостерігати за створенням краси, дивитися на вже готові картини, і цю пропозицію підтримали у міській раді.

Є бажання провести додаткове озеленення Кременчука. Ми вже обговорювали можливості проведення благоустрою таких зон відпочинку. Зрозумійте, це взагалі може бути дуже невеличка місцина, наприклад тематична статуя, дві лави й квіти поряд із ними, але вони дійсно прикрасять і стилізують Кременчук.

Дуже багато роботи проводиться на окрузі, мабуть, про це говорять практично всі депутати, і я не стану винятком. І вона дуже різна: починаючи від роботи юриста, коли потрібно допомогти зі складанням документів, робота з дітьми війни, пенсіонерами, незахищеними верствами населення до роботи психолога, коли люди приходять просто поспілкуватися, допомога у вирішенні комунально-господарських проблем. І те, що зараз у місті проводять багато ремонтних робіт, пов’язаних із вирішенням саме комунальних питань, призводить до того, що кременчужани все частіше звертаються з проханням їм допомогти. Адже вони бачать, що на звернення реагують, це дуже показова тенденція.

Наприклад, зараз виникла потреба у встановленні додаткового насосу для подачі холодної води в кварталі 278. Також працюємо з проблемою перерахунку вартості електроенергії від ПАТ «Полтаваобленерго» практично для 600 родин. І в обох випадках ми вже вийшли на фінальну стадію вирішення проблеми.

Оцінка роботи влади

– Я не зовсім розумію, коли представники депутатського корпусу дають оцінку діяльності винятково представників виконавчої влади, адже кожен із нас несе не меншу відповідальність за стан міста і поділяє ту саму відповідальність із виконавчою владою. Головне – це вміти знаходити компроміси у вирішенні спірних питань та підтримувати добрі ініціативи.

Наприклад, працюючи у складі депутатської комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства, я бачу, що зараз медицині приділяють доволі багато уваги. Намагаються знайти гроші на проведення ремонтів, придбання обладнання тощо. У свою чергу ми, депутати, маємо також працювати у цьому напрямку, що й робимо. Представники нашої фракції звертаються до головних лікарів міських медичних закладів із бажанням вникнути і зрозуміти, які проблеми слід вирішувати в першу чергу, на що звернути увагу і в чому саме необхідна допомога. Не менш важливо працювати й на забезпечення лікарень медикаментами й купувати нове обладнання. Хочу підкреслити, що всі депутати «Рідного міста» активно працюють у своїх комісіях, наприклад у «земельній», яка опікується і екологією в місті: депутати неодноразово особисто виїжджали на місце, як то було на Хорольських тупиках.

Взагалі, у кожній області є що робити. І я вважаю, що, чим швидше депутати й виконавча влада навчаться працювати у тісноту тандемі, тим відчутніше й швидше у Кременчуці будуть проходити зміни, звісно, на краще.

У житті

Депутат Юрій Гриценко віддав 27 з половиною років службі у лавах армії. Для нього слова «захищати вітчизну» – не просто вислів. Він безпосередньо брав участь у бойовий військових діях, тож це – спосіб життя.

«Взагалі, служба в армії дуже сильно дисциплінує людину, вчить бути відповідальним як у роботі, так і в житті. Я ніколи не боявся приймати рішення. А ще саме в армії я навчився володіти всіма видами стрілкової зброї, тільки що стратегічні ракети не запускав. Щоправда, з пістолета стріляю не стовідсотково влучно, а от у стрільбі з автомата можу фору багатьом дати. Взагалі, з потужною зброєю і машинами «дружу», вмію керувати танком і БТР-ом», – розповідає депутат.

Юрій Васильович – дуже енергійна людина, саме тому його захоплення і відпочинок завжди активні.
«Я люблю спорт. Із задоволенням спостерігаю за спортивними змаганнями і сам із задоволенням беру в них участь. У нас у «Рідному місті» всі люблять спорт, недарма ж основу депутатської футбольної команди складають наші хлопці. І молодь я завжди підтримую в їхньому бажанні ставати кращими, підкорювати спортивні вершини, отримувати медалі», – каже він.

«У нас гарна родина. Я маю сина і дочку, які вже дорослі, працюють, навчаються. Тож для нас найкращий відпочинок – у родинному колі, коли збираємося всі разом, ділимося новинами, розмовляємо.

У нас є справжні друзі, як у фільмі «Москва слезам не верит»: «Предлагаю дружить домами. – Есть встречное предложение – дружить семьями». От так, родинами, ми й товаришуємо – чотири пари. Дружать усі: чоловіки, жінки, діти – тож питання, де проводити свята, ніколи не виникає. Ми всі ходимо по черзі один до одного в гості. Їздимо на дачу на шашлики. Це справжній, теплий, родинний відпочинок. Для мене він є найкращим і найдорожчим, адже дуже добре, коли є такі справжні друзі», – сказав Юрій Гриценко.

Є у родині Гриценків і пухнаста улюблениця кішка Єва.

«Єва у нас найкраща. Це дуже розумна, добра тварина. Коли я приходжу з роботи, вона завжди мене зустрічає, як песик. Я вважаю, що домашній улюбленець має бути в кожній родині, вони роблять нас добрішими і щасливішими», – розповів Юрій Гриценко.

Позиція депутата

Фракція «Рідне місто» поєднала успішних менеджерів, управлінців, юристів, економістів – людей, які є справжніми знавцями своєї справи, тих, хто готовий працювати для міста і має для цього необхідні знання та бажання.

Ми вже традиційно щорічно розробляємо для нашої діяльності довгострокове планування. Це дає змогу більш детально розбиратися у кожному питанні й чітко працювати для досягнення мети. Таке планування проходить не завжди «тихо», виникають суперечки, дебати, але щоразу ми знаходимо спільну мову. Як на мене, це гарний досвід вчитися конструктивному діалогу, який є необхідним у співпраці з усіма ланками влади та для спілкування й роботи з людьми.

Довгострокове планування є необхідним для розвитку Кременчука. За рік нами було розроблено кілька програм, наприклад: програма боротьби з амброзією; з безпритульними тваринами; відкриття центру надання адміністративних послуг, для полегшення отримання документів кременчужанами; створення та відновлення спортивних майданчиків для дітей та молоді. Спортивні майданчики – це не дитячі гірки, пісочниця тощо. Це створення, відновлення та облаштування футбольних полів, баскетбольних майданчиків, спортивного інвентаря, які колись уже були. Для них виділяли землю, але зараз вона не використовується за призначенням, бо необхідні неабиякі кошти. Наші депутати вже виїжджали на місця й чітко знають, у якому стані подібні майданчики на їхніх округах і скільки, хоч приблизно, потрібно грошей на таке відновлення. Маючи довгострокову програму, можна частково запланувати кошти на ці потреби з міського бюджету. До того ж, можна буде використовувати й інвесторські, спонсорські кошти, адже, коли існує чітко прописана програма, тим більше, не на один рік, вона вже є гарантом того, що від даної ідеї не відмовляться на середині шляху. І дуже добре, що представники виконавчої влади також нас підтримали.

Взагалі, я впевнений, що наше місто таки прийде до стратегічного планування, і без таких програм гроші спонтанно на «раптово» виникаючі проблеми виділяти ніхто не буде. Хоча зараз нагальних проблем у Кременчуці дуже багато, і без фінансування їх вирішити не вдасться.
Також є бажання збільшити кількість місць, де люди зможуть просто відпочивати. І не просто посадив дерево – от тобі й парк, а враховуючи особливості навколишнього пейзажу, історичних і культурних постатей, подій, витворів мистецтва.

Прийом депутата

щопонеділка
з 15-ої до 17-ої години:
Перший понеділок – місце прийому: приміщення учбово-виробничого комбінату.
Другий понеділок – 278 квартал, приміщення в будинку №14.
Третій понеділок – приміщення ради громадськості мікрорайону №10, провулок Гомельський,22.
Четвертий понеділок – в офісі г/о «Рідне місто», вулиця Вадима Бойка, 15.

Напишіть відгук