Виплат по судових рішеннях чекайте наступного року

Судові рішення з перерахунку пенсій дітям війни не виконуються. Але Пенсійний фонд не порушує законодавство, – наголошує начальник управління Пенсійного фонду в Кременчуці Роман Ареп’єв, відповідаючи на запит депутата Кременчуцької міської ради Кирила Юхна (фракція партії “Рідне місто”).

Запит щодо надання пояснень з приводу невиконання судових рішень з перерахунку пенсій дітям війни депутат Кременчуцької міської ради з фракції партії «Рідне місто» Кирило Юхно направив до міського управління Пенсійного фонду в листопаді поточного року. Аналогічний запит був надісланий ним і до прокуратури Кременчука. Відповіді надійшли майже ідентичні.

Зокрема начальник управління Пенсійного фонду в Кременчуці Роман Ареп’єв посилається на ст. 7 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», згідно з якою, фінансове забезпечення соціальних гарантій має здійснюватися за рахунок коштів Держбюджету, а не бюджету Пенсійного фонду. Отже, «видатки на забезпечення судових рішень дітям війни у Державному бюджеті України не передбачалися… Тому внаслідок недостатніх обсягів бюджетного фінансування, починаючи з 01.09.2011 р., у Кременчуці (як і в цілому по Україні) не проводиться виплата вказаним категоріям громадян разових доплат по судових рішеннях за минулий час, що обумовлено також і вимогами ЗУ «Про внесення змін до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2011 р.» від 14.06.2011 р. Цей Закон передбачає проводити пенсійні виплати дітям війни в розмірах, що встановлені Постановою Кабінетів Міністрів України № 745 від 06.07.2011 р., не передбачаючи доплат за рішеннями судів, що було додатково відзначено в протокольному дорученні Кабінету Міністрів від 06.09.2011 р. № 63», – йдеться у листі-відповіді на депутатський запит.

Заступник прокурора Кременчука Олена Гольдінова також пояснює, що «у зв’язку з загостренням фінансування поточної виплати пенсій та відволіканням у минулі місяці значних коштів для забезпечення судових рішень органами Пенсійного фонду, починаючи з 01.11.2011 р., тимчасово призупиняється здійснення доплат до пенсії відповідно до рішень судів». Підставою для призупинення виплат є ті ж зміни до ЗУ «Про Держбюджет» від 14.06.2011 р.

Загальна заборгованість по виплатах понад 4 тис. дітей війни за судовими рішеннями у Кременчуці становить 8,4 млн грн. У Пенсійному фонді відзначають різке збільшення судових рішень в 2011 р. Так, за 8 місяців 2011 р. у місті на виплати дітям війни за судовими рішеннями було витрачено 31,9 млн грн, водночас за весь 2010 р. – 3,04 млн грн. (І. Данилова)

Загальний борг держави по виконанню судових рішень за позовами дітей війни перевищує 1,5 млрд грн, а питання його фінансування не вирішене на законодавчому рівні.

Залишити відповідь