«Рідне місто» відкрило територію Wi-Fi

З початку квітня у кременчуцьких парках та скверах з’являться зони з безкоштовним доступом до Інтернету. Можливість вільного користування Wi-Fi городянам подарували депутати Кременчуцької міської ради із фракції партії «Рідне місто».

Голова фракції «Рідне місто» у міській раді Юрій Гриценко каже, що ідею облаштування Wi-Fi-зон у місцях відпочинку городян підказала кременчуцька молодь під час чергової зустрічі в офісі громадської організації «Рідне місто». Коли зайшла мова про Кременчук, зокрема про те, що потрібно, аби місто стало більш прогресивним і комфортним для проживання, молодь висловила пропозицію – а добре було б, якби у парках і скверах з’явився вільний доступ до Інтернету. Над перспективою Wi-Fi депутати думали недовго: разом з молоддю визначили зони спілкування і звернулися до провайдера. Витрати з оплати послуг компанії повністю взяли на себе депутати «Рідного міста».

— З початку квітня Wi-Fi-зони почнуть працювати у парку Воїнів-Інтернаціоналістів на Молодіжному, у сквері біля ресторану «МакДональдз», Міському саду, на всій території скверу «Жовтневий», у парку «Ювілейний», «Миру», та у сквері біля східної прохідної вагонобудівного заводу, – зазначає лідер фракції партії «Рідне місто» у міській раді Юрій Гриценко. – Для підключення до безкоштовного Інтернету потрібно ввести пароль: «RIDNE MISTO». Попередньо ми здійснили тестову перевірку спілкування у відкритих Wi-Fi-зонах. Якість послуги гарна, городяни самі можуть в цьому переконатися.

— Вочевидь, молодь буде задоволена! Проте резонне запитання до Вас, Юрію Васильовичу: як довго існуватимуть такі зони?

— Принаймні доки у міській раді працюватимуть депутати від партії «Рідне місто» (сміється – авт.). А якщо серйозно, то всі ініціативи, започатковані нами, не обмежуються одним днем чи одним роком. Взяти хоча б ті ж молодіжні проекти. Ось вже вчетверте на початку року традиційно стартує проект «Ми – клас!», дуже популярний серед кременчуцьких школярів; торік депутати «Рідного міста» у своїх виборчих округах зібрали юнацькі футбольні команди і провели перший у Кременчуці чемпіонат з дворового футболу! Азарт, з яким хлопці боролися за перемогу, неможливо передати! Потім багато разів нас запитували: а чи буде чемпіонат цього року? Обов’язково буде – і цього року, і наступного. Спочатку приведемо до ладу футбольні майданчики у дворах, і, гадаю, десь з 15 квітня розпочнуться відбіркові ігри.

— Ну, напевне, не зайвим буде нагадати, що депутати Вашої фракції й самі – затяті футболісти?

— Так, спорт ми любимо. П’ятеро наших депутатів є основою футбольної команди міського депутатського корпусу: Олег Балим, Ігор Березенський, Петро Шувалов, Кирило Юхно та Юрій Гриценко. А взагалі у футболі, як і в міській раді, для ефективного результату потрібна ініціативність та підтримка колег. Ось дивіться: минулого літа «Рідне місто» виступило з пропозицією – відкрити у сквері «Жовтневий» вернісаж робіт місцевих художників. Завдяки підтримці депутатського корпусу й ухваленому на сесії міської ради рішенню цієї весни, сподіваюсь, така виставка відкриється.

Раніше фракція «Рідного міста» ініціювала розробку програми встановлення й ремонту дитячих майданчиків у дворах будинків. Ось вже третій рік програма успішно працює, для дітей створюються яскраві і комфортні місця для ігор. Впевнений: треба рухатися далі, зокрема відновлювати для городян спортивні майданчики. Наразі наша фракція розробляє відповідну програму, а першим кроком на цьому шляху стане ремонт спортмайданчика по вул. Щорса, 27 в округу нашого депутата Віталія Величка. До речі, майданчик буде збудований не за бюджетні, а за спонсорські кошти. Допомогу в залученні підприємців надав віце-мер Віталій Малецький.

— Чим можна пояснити таку велику кількість ідей у депутатів «Рідного міста»?

— Все просто. Ми дуже любимо своє місто. Вісім депутатів із 12-ти, обраних до міської ради від партії «Рідне місто», одержали перемогу в округах. Люди повірили їм і проголосували. Тож зрозуміло, що депутат-мажоритарник намагатиметься власною роботою справдити очікування своїх виборців і принести позитивні зміни для міста. При цьому «Рідне місто» завжди підтримує ініціативи влади, якщо вони спрямовані на покращення життя Кременчука. Це і наведення порядку у розташуванні МАФів та гаражів, ремонт й освітлення внутрішньоквартальних доріг, благоустрій територій тощо.

— До речі, про благоустрій. Нещодавно Ви поділилися з нашими читачами планами щодо облаштування у Кременчуці зелених зон відпочинку на місці пустирів та занедбаних територій. Є така ідея?

— Це не просто ідея, це намір розробити окрему програму створення нових скверів у Кременчуці і належного подальшого їх утримання. Подібне я бачив у Феодосії, де вздовж центральної вулиці створені зелені куточки з лавами та скульптурами відомих людей, життя яких пов’язане з цим курортним містом. Дуже затишно, гарно і пізнавально. А хіба у Кременчука менш славна історія? Наше місто повинно стати привабливим для туристів.

— Торік за ініціативи фракції партії «Рідне місто» міська рада ухвалила програму регуляції чисельності безпритульних тварин, програму боротьби з амброзією, внесла доповнення до програми «Турбота» щодо встановлення пандусів у під’їздах, де живуть інваліди. Зараз Ви говорите ще про 2 нові програми – відновлення спортивних майданчиків та створення нових скверів. Але ж для результату важливіше, щоб програми виконувалися!

— Фінансування – це камінь спотикання. Дійсно, не всі програми реалізовуються в повному обсязі через нестачу коштів. Але, що важливо, кожен розроблений документ – це стратегічний напрямок розвитку міста. Навіть якщо програма не виконується, ми знаємо проблему, вона визначена і в подальшому при залученні коштів таки буде вирішена.

— Відомо, що зараз Кременчук намагається отримати грант на створення у місті Центру муніципальних послуг. Пам’ятається, саме громадська організація «Рідне місто» виступила з такою ініціативою ще минулого літа?

— Ідея створення Центру муніципальних послуг літала у повітрі, її озвучив Президент України. Але, дійсно, і громадська організація, і депутати «Рідного міста» зацікавилися проектом «Прозора Україна», який допомагають реалізовувати в нашій державі польські колеги. Я особисто вивчав польський досвід у створенні умов максимальної доступності пересічних громадян до влади. Сьогодні громадська організація «Рідне місто» бере активну участь у процесі на отримання гранту для реалізації проекту «Прозора Україна» у Кременчуці. А нещодавно й міська рада ухвалила концепцію створення в місті Центру муніципальних послуг, який дозволить кожному городянину швидше і простіше отримати потрібну інформацію чи відповідь від чиновників.

— Громадська організація та депутати від партії «Рідне місто» мають імідж новаторів й авторів великої кількості креативних ідей. Що нового готуєте для кременчужан?

— Сьогодні ми спільно з Всеукраїнським благодійним фондом «Джерело Дніпра», Почесним Президентом якого є Володимир Матицин, розпочали проект «Мій лікар» і сподіваємося на активну підтримку городян. Ідея проекту благородна: вдячність простих людей лікарям за врятовані життя і здоров’я. Кременчужани самі визначать, хто гідний високого звання – народний лікар. До Дня медика переможці проекту отримають цінні подарунки від Фонду (докладніше – на стор. 20 – ред.) Аналогічний проект ми плануємо реалізувати й до Дня вчителя. Впевнений, що він буде не менш популярним.

— Зараз у Кременчуці триває двомісячник заходів з чистоти та благоустрою. «Рідне місто» бере в ньому участь?

— Безумовно. Я вже казав, що в ході підготовки до чемпіонату з дворового футболу ми ремонтуємо спортивні майданчики в округах депутатів від партії «Рідне місто». Обов’язково після зими доведемо до ладу і дитячі майданчики. Крім того, ми надали заявку до КП «Благоустрій Кременчука» з проханням виділити саджанці дерев для висадження їх у дворах та скверах. Сподіваюся, що й мешканці підтримають нас під час суботників.

Юрій Гриценко: «Аби зв’язок наших депутатів з виборцями був ще доступнішим, на сайті: www.rtown.pl.ua, ми відкрили сторінку, де кожен городянин може поставити запитання депутату й отримати відповідь електронною поштою. Крім того, через депутата можна й адресувати запитання чиновнику. Але звичайними статистами в цьому випадку ми не будемо, бо зі свого боку намагатимемося вирішити проблему».

Данилова

Один комментар для “«Рідне місто» відкрило територію Wi-Fi”

  • Олексій
    24.07.2012 в 16:46

    Намагався підключитись до безкоштовного Wi-Fi, але з запропонованим паролем «RIDNE MISTO», авторизуватись так і не зміг….

Залишити відповідь