Не тупцювати, а діяти!

Лідер фракції партії «Рідне місто» у Кременчуцькій міськраді Юрій Гриценко цитує великого французького полководця: «Спочатку треба устряти в серйозний бій, а далі буде видно» і сам нерідко діє за принципом Наполеона. Наприклад, вважає, щоб зрушити будь-яку справу з мертвої точки, треба з чогось почати. Так Юрій Гриценко пояснює доцільність розробки депутатською фракцією «Рідне місто» нової програми – «Облаштування парків і скверів на честь видатних кременчужан та знаменних подій».

Йдеться про створення затишних зелених куточків з лавами та скульптурами відомих людей, життя яких пов’язане з нашим містом. Було б дуже гарно і патріотично.
Ідея облаштування в Кременчуці таких культурно-історичних міні-скверів з’явилася в Юрія Гриценка навесні, а вже зараз депутатська фракція представила на розгляд керівників міста, колег-депутатів, громадськості програму, розроблену спільно зі співробітниками краєзнавчого музею, істориками та архітекторами. Документ містить аналіз стану існуючих у місті зелених зон, визначає мету і шляхи реалізації програми, а також пропозиції щодо облаштування нових скверів та пам’ятників.
— Нами розроблено лише основу програми, яка потребує ретельного доопрацювання. Але цей документ, а в подальшому ухвалена програма, необхідні, щоб мати ціль і рухатися до неї. Це збереження історії, культурних традицій та перетворення нашого промислового міста на туристично-привабливе, – зазначає голова фракції партії «Рідне місто» в Кременчуцькій міській раді Юрій Гриценко. – Сьогодні, щоб створити якийсь новий об’єкт благоустрою, потрібно мати програму. Це дозволяє передбачити кошти на її реалізацію, адже бюджет міста формується за програмно-цільовим методом.
— Юрію Васильовичу, а чи не слугуватиме Ваша програма розпорошенню бюджетних коштів? Наприклад, сьогодні мерія з великим скрипом намагається розпочати реконструкцію Придніпровського парку, досить мляво тривають роботи в Міському саду та сквері «Жовтневий»…
— Я вважаю, що наша програма і плани влади стосовно міських парків слід розглядати в єдиному контексті. Ми пропонуємо свої ідеї як доповнення, виражаємо свій погляд на реконструкцію зелених зон і створення привабливого міста. Сподіваємось, що в ході обговорення у профільних депутатських комісіях, у підрозділах міськвиконкому, на зустрічах із мешканцями будуть висловлені нові ідеї і перелік зелених культурно-історичних куточків значно збільшиться. Дуже хочемо, щоб Кременчук вабив туристів, а городяни пишалися своїм містом.
—Але ж чи вистачить в бюджеті коштів на всі ідеї?
— Ми пропонуємо ухвалити довгострокову програму на 5 – 10 років, а крім бюджету, шукати й інші джерела фінансування. Нещодавно в міськвиконкомі було створено цілий відділ із залучення інвестицій, тобто спеціалістів для пошуку інвесторів вистачає. Крім того, до реалізації програми можна залучити меценатів, здійснити загальноміський збір коштів на вшанування видатних земляків. Сьогодні дуже багато городян бажають позитивних змін своєму місту, тому, упевнений, ці люди не залишаться осторонь.
— Фракція партії «Рідне місто» у міській раді – третя за кількістю депутатів і найактивніша серед своїх колег. Фракція ініціювала ухвалення вже кількох міських програм. Чи діють вони?
— Так, дійсно, нами розроблено низку програм. Не можу сказати, що всі успішно реалізуються, але результати є. Уже кілька років діє програма облаштування дитячих майданчиків, у Кременчуці намагаються перейняти досвід стерилізації безпритульних собак і боротися з амброзією передовими методами. Зі скрипом, але справа таки просувається вперед. На жаль, із амброзією в місті борються все також традиційно і нерезультативно – косінням, хоча відповідна програма передбачає застосування інноваційних підходів. Основна біда в тому, що особи, відповідальні за виконання програми, нових методів не шукають, проблему амброзії не аналізують, а працюють чітко за наказом: косити так косити.
— І все ж таки є й позитив. Наприклад, Wi-Fi-зони у місцях відпочинку городян, облаштовані навесні цього року завдяки депутатам від «Рідного міста», успішно працюють…
— Більше того, ми врахували зауваження мешканців і розширили деякі зони користування безкоштовним Інтернетом. У найближчих планах – завершити розпочату роботу над програмою створення в Кременчуці спортивних майданчиків. На всіх виборчих округах депутатів «Рідного міста» ми визначили місця, де потрібно встановити майданчики, пропонуємо провести таку ж роботу й депутатам із інших округів. Поки що ініціативу мало хто виявив, проте спільно з комітетом фізкультури й спорту міськвиконкому плануємо повернутися до роботи над програмою вже у вересні, аби мати її до часу формування нового бюджету.
А взагалі вважаю, що робота депутатського корпусу сьогодні має бути більш конкретизованою. Зараз, працюючи на округах, ми викриваємо чимало наболілих проблем, котрі не вирішувалися роками: подача води під нормальним тиском на верхні поверхи будинків, боротьба з амброзією всередині житлових масивів, ремонт внутрішньоквартальних доріг, облаштування місць для стоянки авто всередині житлових кварталів тощо. Напевно, назрів час зосередити увагу ось на таких неглобальних проблемах, але вони не менш важливі, бо стосуються життя кожного мешканця.

Залишити відповідь