Комплексний підхід до гори Хорольської

У 2012 р. роботи з укріплення гори в районі вул. Хорольської розпочнуться, – запевняє віце-мер з питань будівництва М. Воловик. Наразі у мерії розглядають кілька варіантів укріплення схилів.

Розробити проект робіт з укріплення піщаної кручі у міськвиконкомі планували до кінця поточного року. Ще влітку після зливи, яка знесла з гори тонни піску на садиби, розташовані внизу, мер О. Бабаєв пообіцяв людям цивілізоване життя і міцні схили. Наразі в районі 5-го Хорольського тупика завершують спорудження сходів до бульв. Автокразівського, а от з розробкою проекту укріплення схилів не поспішають.

— Пропозицій дуже багато, зокрема й укріплення схилів насадженнями. Питання треба розглядати у комплексі з прилеглою територією. Тому ми й не поспішаємо замовляти розробку проектної документації з будівельних робіт, аби просто вкласти в них чималі кошти, – зазначає віце-мер М. Воловик. За його словами, на схилах гори небезпечних зсувів ґрунту не виявлено, має місце лише так звана поверхнева ерозія, котра проявляється внаслідок сильних потоків води. Тому схили можна укріпити, висадивши дерева та кущі, можливе й будівництво підпірної стінки на найбільш проблемній ділянці в районі
пров. Сорочинського. Крім того, проект має передбачити відведення зливових вод на бульв. Автокразівському та упорядкування господарської діяльності розташованих там автокооперативів та котеджів. Роботи з укріплення гори, як вважає віце-мер, доцільніше виконувати у кілька етапів, починаючи з невідкладних. Початок заплановано на 2012 р.

Нагадаємо, на минулій сесії міськради, 1 листопада, з депутатським запитом щодо відсутності фінансування розробки проекту укріплення схилів у районі вул. Хорольської виступив депутат від цього округу О. Максак (фракція партії «Рідне місто»).

— Ніхто не пропонує зайво витрачати бюджетні кошти. Але в будь-якому разі у міськвиконкому має бути чітке уявлення про характер проблеми та чіткий план її вирішення. Скільки ще має минути часу до прийняття та втілення в життя міськвиконкомом конкретного рішення?, – висловив свою позицію депутат О. Максак.

I. Данилова

Напишіть відгук