Кирило Юхно: «Я – за здоровий спосіб життя та людяність!»

Мене завжди вражало те байдуже ставлення до звичайних громадян з боку чиновників будь-якого ґатунку. У своїй роботі я багато стикався з подібним у «кабінетах влади». Саме відчуття того, що слід допомагати людям «достукуватись» у такі двері, стало головним поштовхом до депутатства. 

Депутатська діяльність

– Що вдалося у 2011 році?

– Зроблено доволі багато. В першу чергу хочу відмітити освітлення вулиці Миру. Налагоджено контакти з міської владою, відділами міськвиконкому, керуючою компанією «Житлорембудсервіс». На початку моєї діяльності особливо важко було працювати саме з керуючою компанією, зараз же вона дуже швидко реагує на мої звернення й запити, намагаючись ефективно спрацювати, щоб усунути ту чи іншу проблему. Сподіваюсь, що скоро так само швидко реагуватиме на звернення простих громадян.

– З якими проблемами найчастіше до вас звертаються виборці?

– По-перше, це – діти війни. Люди все життя працювали, відбудовували країну. Спершу на ощадкнижках «згоріли» всі їхні заощадження, а тепер ще й нова проблема. Тим більше, що тут питання в стареньких пенсіонерах, які не можуть працювати й додатково отримувати десь гроші і живуть винятково на пенсію. Держава, прийнявши закон про додаткові виплати таким людям (доплата складає 30% від мінімальної пенсії), має його дотримуватись, а не говорити про відсутність грошей. Тож я, як і мої колеги, допомагаємо таким пенсіонерам складати заяви й звертатися до суду, щоб таки отримати доплату. Багатьом ми допомогли. І щомісяця, 25 числа, вони мали змогу отримувати ці гроші. Однак у серпні 2011 року виплати припинили, бо у бюджеті немає на це коштів. Хоча це – пряме порушення Конституції, яка гарантує виконання рішення суду і прав людей. Найстрашніше, що грошові виплати припинили, але у Пенсійному фонді, незважаючи на це, проводять перерахування через зміну у дітей війни бази пенсії. Якби при цьому люди отримували гроші, можна було б зрозуміти це перерахування, а так виходить, що вони отримують ще менше грошей, ніж у них було до призначення пільг й рішення суду. Для мене це зараз – дуже важливе питання. Сподіваюсь, що й міська прокуратура детально перевірить це питання.

По-друге, звертається багато безробітних, які хочуть знайти роботу або шукають допомоги, щоб стати на облік у центр зайнятості. Ну й величезна кількість звернень від громадян стосовно звичайних комунально-господарських питань, з якими кожен із нас стикається щоденно: дахи, труби, вода, и т.п. Робота депутата щоденна й нехтувати нею не слід.

У житті

«Желающего идти, судьба ведет, а нежелающего – влачит».
«Багато хто вважає, що все саме впаде з неба, але так не буває. Потрібно працювати над собою, навчатися, ставити мету і досягати її. Неможливо нічого отримати без зусиль», – розповідає Кирило, один із наймолодших депутатів Кременчуцької міської ради.

Він народився 19 січня 1981 року. У початковій школі навчався у ЗОШ №28, а потім його перевели до ліцею №4, після закінчення якого вступив до Кременчуцького державного політехнічного інституту (нині КрНУ імені М. Остроградського).

«Потім я навчався в Університеті внутрішніх справ (м. Харків), в Університеті Оксфорд-Брукс (м. Оксфорд, Велика Британія). Коли раніше мене запитували поважні колеги-юристи, де я здобув освіту, мені іноді було соромно сказати: в Кременчуці, бо ніхто не чув про юридичну школу нашого міста, та зараз я точно знаю, що не місце красить людину, а навпаки» – посміхаючись розповів Кирило Юхно.

Молодий депутат і досі не одружений, хоча говорить, що дівчина у нього є, а от про офіційне, документальне оформлення відносин поки не йдеться. У житті він звичайний, непримхливий хлопець, полюбляє домашній комфорт й українську їжу.

«Я взагалі їм усе, та найкращою у світі стравою вважаю наш український борщ. Він смачний, поживний, і я не бачив жодної людини, яка б себе погано почувала, з’ївши борщу. Взагалі, як на мене, їжа має бути простою і смачною», – говорить депутат.

Серед улюблених книжок Кирило Юхно відразу відзначив «Майстра і Маргариту» Михайла Булгакова, а от у шкільні роки його дуже вразив роман Льва Толстого «Анна Кареніна». Зараз же більше читає розважальну літературу, як він сам говорить, таку, що в пам’яті тримається не більше місяця. Фільми любить дивитися різні, але серед усіх виділяє «Покровські ворота», у музиці надає перевагу нашій українській групі «Океан Ельзи».

Жодних тварин не тримає, бо не має часу на догляд за ними. Веде активний спортивний спосіб життя, і жодної шкідливої звички: не п’є, не палить.

Плани депутата

– Які головні плани у депутатській діяльності на 2012 рік?

– Планів дуже багато. Буду й надалі працювати, орієнтуючись на скарги людей. Однак є й нові ініціативи. Наприклад, нещодавно я долучився до ініціативи благодійного фонду «Марш Життя» (керівник Є. Бакк) зі створення скверу «Жертвам Голокосту» на вулиці Київський, біля будинку №59.
Кременчужани знають, що в нашому місті були концтабори, і в роки війни було знищено не одну тисячу людей. Багато з них вбивали за національними ознаками, тобто це був справжній геноцид. І люди мають не забувати про ці жахливі події своєї історії. Тож, щоб пам’ятали загиблих, зберегти повагу до них, і з’явилася ідея створення цього скверу. До того ж, це питання постало ще 10 років тому, однак до минулого року для скверу навіть не відвели землю. У 2011 році цю ділянку віддали у підпорядкування КП «Благоустрій Кременчука», яке має провести роботи з облаштування скверу. На жаль, зараз на це немає грошей, УЖКГ також поки кошти не виділяє. Тож ми будемо намагатися знайти ініціативних людей, інвесторів, які допоможуть, виділять гроші на проведення попередніх земельних робіт. А потім будемо долучати німецькі організації, які бажають допомогти у створенні цього скверу.

Крім того, дуже хочеться розвивати спорт у нашому місті. Щоб були відроджені спортивні секції для дітей, і дорослі люди мали змогу займатися фізичною культурою і спортом. На мою думку, для цього потрібно проводити не «Дні пива», а «Дні спорту», пропагувати і підштовхувати кременчужан до здорового способу життя.

Оцінка роботи влади

– Як ви оцінюєте роботу влади за минулий рік?

– Однозначно – позитивно. За 2011 рік було зроблено дуже багато. І побачити зміни на краще може кожен кременчужанин. Звісно, залишаються питання щодо ступеня цих покращень, але загалом, порівняно з минулими роками, й навіть з 2010 роком, тенденція позитивна, і це неможливо не відзначити.
Ми, депутати, також маємо розуміти всю глибину своєї роботи. Кожне наше рішення має бути виваженим і законним. Можу сказати, що зараз, приймаючи депутатські рішення, часто звертаємо увагу на їх доцільність, наприклад, як із прибиранням кіосків. Але ми маємо на перше місце ставити законність і лише на друге – доцільність. Саме тоді всі наші рішення будуть вірними й корисними, як для Кременчука, так і для його мешканців.

Кирило Юхно веде прийом виборців у вищому професійному училищі №7 за адресою: вул. Московська, 14 щоп’ятниці, з 17-ої до 19-ої, і в першу середу кожного місяця, з 12-ої до 14-ої.
Телефон: 79-20-07.

 Євгенія Гамза

“Вісник Кременчука”, 02.02.2012 року

 

Залишити відповідь