Дітям війни недоплачують пенсії

На сесії міської ради, яка пройшла 31 січня,  депутат із фракції партії «Рідне місто» Кирило Юхно звернув увагу депутатів на необхідність допомогти дітям війни в отримані належного розміру пенсій. За його словами, міське управлінням Пенсійного фонду України до цього часу не тільки не виконало судові рішення про стягнення боргу перед дітьми війни, а й виплачує їм пенсії у зменшеному розмірі. 

«Пенсійний фонд вважає, що якщо пенсіонер-дитина війни виграв справу в суді, то у нього пенсія підвищилася, і індексувати її на рівень інфляції вже не потрібно. Хоча насправді багато хто з цих людей гроші на руки так і не отримали. Тобто, сотні дітей війни, які виграли суд і очікують на виконання судового рішення, щомісяця недоотримують частину пенсії, іноді суми утримання складають близько 100 грн. в місяць. Депутати нашої фракції вважають це незаконним і будуть боротися проти цього», – заявив Кирило Юхно.

За останній рік він двічі виступав з депутатськими запитами, спрямованими на захист прав дітей війни на отримання доплат до пенсії, зокрема – проти невиконання судових рішень у справах дітей війни Пенсійним фондом. Нещодавно Кирило Юхно направив депутатське звернення на ім’я прокурора міста Кременчука, в якому звертає увагу останнього на те, що у Кременчуці по відношенні дітей війни не виконується не тільки ст.124 Конституції України, згідно з якою судові рішення обов’язкові до виконання, але й цим людям незаконно зменшено базовий розмір пенсії (без урахування підвищень як дітям війни). Він просить прокурора провести перевірку цього питання, встановити осіб, яким зменшено базовий розмір пенсії, та зобов’язати управління Пенсійного фонду припинити цю дискримінацію. А тим дітям війни, яким зроблений перерахунок пенсії без реальної виплати на виконання судових рішень, зобов’язати повернути недоплачені кошти.

Залишити відповідь