Збудують, як в Абу-Дабі

1436429758_img_0151

Жителі Першого Занасипу виступили проти будівництва нової 12-поверхівки в районі буд. 1 та 7 по вул. 50 років СРСР. Щоб влада втрутилась у ситуацію, вони розгорнули протестні гасла перед сесійним засіданням 7 липня.

Будівництво однопід’їздного 12-поверхового будинку проводить в нашому місті столична фірма «Набережний квартал». Мешканці сусідніх багатоповерхівок кажуть, що нова висотка зводиться буквально впритул до їхніх і без того проблемних будинків, що може остаточно зруйнувати останні. Окрім цього, новий будинок зводиться на пливунах, що небезпечно, та й підземні комунікації в тому районі подекуди в аварійному стані.
Мешканці також не полінувались і зібрали інформацію про забудовника, який збирається будувати багатоповерхівку на Першому Занасипу, фірму «Набережний квартал». За їхніми даними, в усіх містах, де фірма починала зведення будинків (Харків, Львів, Рівне), подальше будівництво перетворювалося на звичний довгобуд, а ділянка землі – на традиційне звалище сміття.
Із протестувальниками зустрівся заступник міського голови з питань будівництва Геннадій Музика. Він запевнив, що будівництво 12-поверхівки на Першому Занасипу не становитиме для жителів сусідніх будинків небезпеки.
– Там палі забиватися не будуть. Це нові технології будівництва, коли пальове поле не потрібне. В Абу-Дабі всі хмарочоси за цією технологією збудовані, – сказав віце-мер.
З приводу надійності забудовника Геннадій Музика зауважив, що «в них є всі необхідні документи», а інформації з Інтернету не завжди можна довіряти на всі 100%. До того ж, забудовника можна зобов’язати додатково впорядкувати територію – наприклад, замість одного дитячого майданчика побудувати два.
Всі претензії жителі Першого Занасипу висловили своєму депутату в округу Оксані Гуйді, а вона оприлюднила відповідний запит під час сесії міськради. Запит більшістю голосів було підтримано, і прийнято рішення тимчасово призупинити проведення будівельних робіт, допоки у мікрорайоні не пройдуть громадські слухання. Як вирішить громада – так, мовляв, і буде.
Громадські слухання на Першому Занасипу відбулись вже ввечері того ж дня, 7 липня. Люди були налаштовані категорично проти будівництва. Хоча представник компанії-забудовника і пообіцяв активістам передати копії документів, які дозволяють це будівництво.
Під час слухань жителі Першого Занасипу вирішили створити ініціативну групу, яка займатиметься цим питанням і паралельно збиратиме підписи мешканців, котрі виступають проти нового будинку, а будівництва поки вони не дозволять.
За словами депутата міськради Оксани Гуйди, компанія-забудовник начебто обіцяє піти на компроміс із мешканцями. Наступні громадські слухання з цього приводу заплановано провести через 10 днів.

Замість нового будинку – звалище

На сесії міськради 7 липня депутат із фракції «Рідне місто» Михайло Мельник звернувся до міської влади з запитом, в якому вимагає притягти до відповідальності недбайливих забудовників. Останні орендують земельну ділянку з намірами щось на ній збудувати, але в реальності досить часто далі намірів справа не йде. Й на місці обіцяної будівлі утворюється занедбане звалище, де господарюють миші і сміття.

На жаль, не стала винятком і ситуація навколо ділянки землі по вул. Героїв Сталинграда в районі буд. 31, 33, 35, 37 і 39. Цю землю кілька років тому віддали під забудову ТОВ «База будівельної комплектації». За ці роки ця ділянка «благополучно» перетворилася на суцільне звалище, деінде огороджене перекошеним парканом.

Михайло Мельник вважає, що фірма-забудовник не виконує умов договору оренди землі, а тому влада має або розірвати цей договір, або змусити навести лад на даній території. Більшістю голосів депутатський запит було підтримано.

Напишіть відгук