За підсумками 2016 р. Полтавщина є третьою областю, яка формує бюджет України

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко звітував про виконання програми соціально-економічного розвитку Полтавщини за 2016 рік. Як повідомляє прес-слуба Полтавської облдержадміністрації, впродовж  минулого року області вдалося досягти підвищення показників соціально-економічного розвитку, нині Полтавщина є третьою областю, яка формує бюджет України, і має потужний промисловий потенціал, який забезпечується завдяки машинобудівній галузі.

На сьогодні всі сільгосппідприємства виконали договірні зобов’язання на 100,9%. Середній розмір її найвищий в Україні — 7,2% від вартості землі, відповідно до законодавства.

У рамках Проекту USAID/Партнерство заради інновацій у 2016 році відкрито дві сімейні ферми європейського зразка (села Денисівка Оржицького району та Сухорабівка Решетилівського). На їх базі проводитимуться навчальні семінари для власників особистих селянських господарств.

На фінансування дорожніх робіт з обласного бюджету виділено 105 млн грн. Субвенція до бюджетів районів та міст на ремонт місцевої мережі доріг склала 55 млн. грн, на експлуатаційне утримання доріг місцевого значення області — 1 млн грн, співфінансування на виконання ремонтно-будівельних робіт на автодорозі М-22 Полтава-Олександрія — 49 млн грн.

Водночас губернатор визнав, що попри позитивні зміни, стан доріг залишається пріоритетним питанням:

– На жаль, Полтавська область займає 4 сходинку знизу по якості доріг, які ми маємо. Тому я виходжу з ініціативою, щоб ремонт доріг був у області пріоритетом розгляду бюджетів різного рівня. Ми повинні закладати левову частину грошей для того, щоб з часом учні могли доїхати до школи, хворі — до лікарні, люди літнього віку — до закладів соціального захисту, – зазначив Валерій Головко, виступаючи зі звітом на 15-ій сесії Полтавської облради VII скликання

Для покращення матеріально-технічної бази об’єктів охорони здоров’я у 2016 році проведена реконструкція та капітальний ремонт ряду лікувально-профілактичних закладів області, придбано нове сучасне обладнання.  В області вже працює 34 юридично самостійних Центри первинної медико-санітарної допомоги.

У 2016 році кількість дитсадків, навчально-виховних комплексів збільшилась на 11 одиниць. Наразі в мережі 633 заклади, та 7 дитсадків недержавної форми власності. Всього здобувають дошкільну освіту майже 50 тис. дітей.  В умовах децентралізації створено 3 опорних школи.

На Полтавщині діє і комплексна соціальна програма. На неї у минулому році з обласного бюджету спрямували понад 18 млн гривень.

У 2016 році вдалося зменшити загальну заборгованість із заробітної плати на 2,3 млн. грн.

Чисельність безробітних станом на 1 січня 2017 року склала 24 тисячі осіб, рівень реєстрованого безробіття 2,7%. Це найнижчий показник, починаючи з 2012 року.

Набирає обертів і розвиток спортивної інфраструктури. За рік проведено благоустрій та ремонт 24 спортмайданчиків, придбано 10 нових.

Активізувалась і містобудівна діяльність. За рік розроблено та затверджено 75 проектів містобудівної документації. У Семенівці підходить до завершення реконструкція будинку для людей поважного віку.

Нині на Полтавщині створено 18 спроможних об’єднаних громад. Обсяг власних доходів їх бюджетів збільшився вдвічі проти показників 2015 року: з 94,1 млн. грн. до 189,8 млн. грн.

Фінансово 2016 рік — один із найуспішніших за історію незалежності України. План доходів виконано на 121% (по загальному фонду на 116%). Надійшло на 1 млрд 232 млн грн більше плану, з них на планові надходження до загального фонду бюджету – 850 млн грн.

Напишіть відгук