Європейці пропонують, Кременчук – рахує

6 листопада наше місто відвідали представники Європейського інвестиційного банку. Вони не проти вкласти гроші у модернізацію систем водопостачання, опалення і вивезення сміття в Кременчуці.

Потенційні інвестори відвідали КП «Кременчукводоканал», КАТП-1628, були на Деївському сміттєзвалищі. Мовляв, проекти проектами, а все варто подивитись на власні очі. А ось проекти Кременчук представив одним із перших.

– Тут важливий момент. З усіх міст України Кременчук єдиний, який надав проекти в усіх сферах: вода, тепло, освітлення, тверді відходи, енергоефективність. Нам було не лише надано повну інформацію, її було зібрано в єдиний проект. Проведена гарна робота, – похвалила кременчуцьких комунальників голова українського представництва Європейського інвестиційного банку Лілія Чернявська.

Вона зазначила, що пріоритетні напрямки буде відкореговано з міською владою, а також треба ще порахувати, яку суму здатні освоїти в Кременчуці. Адже зрозуміло, що інвестиційну складову доведеться закладати в тариф. Простіше кажучи, гроші треба буде повертати всім містом. Водночас у мерії кажуть, що відмовлятись від запропонованих інвестицій не варто, адже за роки хронічного недофінансування проблем у комунальній сфері накопичилось чимало й їх потрібно вирішувати. Питання лише в тому, як зробити фінансовий тягар, який неодмінно ляже на городян, найменш відчутним.

Напишіть відгук