Вигнання: дубль 2

1435743191_img_9757-382

30 червня депутати Кременчуцької міської ради, зібравшись на чергове пленарне засідання, так і не змогли розпочати роботу через суперечки з приводу санкцій до своїх колег.60 сесія Кременчуцької міськради не задалася з самого ранку: для її відкриття не набралося потрібної кількості депутатських голосів. Секретар міськради Василь Івко оголосив вимушену перерву на 30 хвилин, після якої стало зрозуміло – депутати фракцій та груп «Рідне місто», «За Кременчук», «Трудовий Кременчук» не голосують за відкриття сесії, в такий спосіб протестуючи проти присутності у залі депутатів Стасюка, Головача, Холода та Таценюка (фракція «Батьківщина»), в березні цього року відсторонених від участі в засіданнях ради упродовж 5 сесій за порушення регламенту. На попередніх двох сесіях опальна четвірка в залі і не з’являлась, а нині прийшла.
«Я вийду з зали лише ногами вперед!», – заявив депутат Таценюк. Свою присутність пани Стасюк, Головач, Холод і Таценюк пояснили ухвалою Автозаводського райсуду, котрий скасував рішення міськради про заборону їхньої присутності на сесіях.
В унісон Віталію Таценюку волав і Валентин Стасюк: «Не ви мене обирали, а громада!», на що здобув і лаконічне зауваження від присутніх у залі громадських активістів: «Народ вас не обирав, ви пройшли за списками!».
Випровадити з зали або навіть вплинути на четвірку цих депутатів секретар міської ради Василь Івко не зміг, а вони з трибуни поливали брудом своїх же колег. Євген Холод звинуватив фракції «Рідне місто», «За Кременчук» і «Трудовий Кременчук» у прагненні створити більшість у міськраді й таким чином керувати містом. А Валентин Стасюк стверджував протилежне, мовляв, ці фракції зривають сесію, бо не мають достатньої кількості голосів для ухвалення рішень, а те, що відбувається, взагалі назвав реваншем.
– Депутати «Рідного міста» працюють у міській раді вже 5 років. Сьогодні це найактивніша фракція в раді. Ініційовані нами програми та пропозиції до рішень міськради спрямовані в першу чергу на розвиток міста. А ви звинувачуєте нас в якомусь реванші. Немає ніякого реваншу, але якщо міськрада приймає рішення (стосовно відсторонення від участі в засіданнях – авт.), воно повинно виконуватись, – дав відповідь опонентам лідер фракції «Рідне місто» Юрій Гриценко. Він нагадав, що конфлікт почався у лютому цього року з протягнутого на затвердження сесії без попереднього обговорення в комісіях рішення про виділення підприємству Євгена Холода 2 га землі.
Депутати, дізнавшись, що їх обвели навколо пальця, рішення про виділення землі ТОВ «Кременчуцька торгова гільдія» скасували, переобрали секретаріат і відсторонили на 5 сесійних засідань причетних до скандалу панів Головача, Холода, Стасюка та Таценюка. Останні ж оскаржили це рішення у суді.
– Почалося все з незаконного рішення… Ми казали Василю Михайловичу (Івку, секретарю міськради – авт.), ви як в. о. міського голови візьміть на себе роль лідера, ту позицію, яка повинна об’єднувати, і вирішіть питання з різними поглядами людей із різних фракцій. На жаль, цього Василь Михайлович не зробив. І, я думаю, довів ситуацію до того стану, в якому ми зараз… – заявив Юрій Гриценко.
Секретарю міськради Юрій Гриценко вказав на те, що міськвиконком не відстоює рішення ради в судах. Зокрема не було подано апеляцію на рішення суду по справі депутатів Холода, Головача, Таценюка, Стасюка, і це дозволило їм повернутися до сесійної зали. Так само не було й апеляції на судову постанову, яка призупинила рішення міськради від 28 квітня 2015 р. про скорочення посади керівника апарату міського голови, яку обіймає в міськвиконкомі Олександр Головач.
Врешті після години перерв і дебатів сесійне засідання з присутніми в залі головними фігурантами скандалу таки відкрили. Але ненадовго. Бо знову постало питання про санкції для вищезгаданої четвірки. Пропозиція надійшла від депутатської більшості – заборонити депутатам Стасюку, Холоду, Головачу та Таценюку відвідувати 5 пленарних засідань знову ж через порушення регламенту.
Депутат Микола Черниш (група «Трудовий Кременчук») запропонував вважати рішення про санкції процедурним та проголосувати за нього з поправкою, аби заборонити депутатам бути присутніми на сесії лише 30 червня. Рішення ухвалили 26 голосами.
Депутат Стасюк залишив залу засідання, троє інших відмовилися. «Я ж не буду викликати міліцію, аби їх вивели!», – розвів руками Василь Івко.
Юрій Гриценко запропонував перенести сесійне засідання на наступний тиждень. Так і зробили.

Залишити відповідь