В Україні можуть ввести штрафи за перевищення допустимого навантаження на вісь у великовантажних автомобілях

Кабмін збирається вже цього року ввести штрафи за перевищення допустимого навантаження на вісь у великовантажних автомобілях. Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров.
“Ми законодавчо закріпимо сплату коштів до дорожнього фонду за перевищення ваги і розповімо, що чекатиме власника транспортного засобу, якщо він направить його з перевищенням навантаження”, – заявив прем’єр.
За словами Миколи Азарова, з перевищенням допустимого навантаження на вісь наразі здійснюється 80% рейсів. Уряд за 2013-2014 роки хоче обладнати основні магістралі ваговими станціями. Крім того, для розвантаження автомобілів будуть створені спеціальні майданчики.
“Ми обладнаємо відповідні майданчики, призначені для перевантаження, розвантаження автомобілів. Ми будемо діяти в цьому плані жорстко, тому що стан дорожнього полотна ніякої критики не витримує”, – заявив Азаров.
Нагадаємо, мер Кременчука Олег Бабаєв 28 травня після сесії міської ради завиви журналістам: «Ми будемо приймати самі жорсткі міри, щоби не допустити проїзд по відремонтованому мосту вантажівок вагою понад 13 тон, інакше до серпня дорожнє покриття мосту буде мати той же стан, як і до ремонту».
Він поділився планами щодо встановлення вагів для зважування великовантажного транспорту наступного року на в’їзді до Кременчука на вулиці Київській за рахунок міського бюджету, сподіваючись, що це змусить вантажівки з перевищенням ваги оминати Кременчук. Якщо плани уряду будуть реалізовані, то мерія зможе зекономити на встановлені таких вагів. Їх ціна за попередніми оцінками – близько 250 тис. грн.. Ще близько 100-150 тис. грн. потрібні на їх встановлення та обладнання місця для зважування автомобілів.

Напишіть відгук