«Укртатнафта» проти будівництва Біланівського ЗЗК

ПАТ «Укртатнафта» вважає, що Схема планування території Кременчуцького району має ряд суттєві недоліки, які роблять неможливою одночасну експлуатацію Кременчуцького НПЗ і Беланівського ГЗК, а розроблена вона з подачі «FERREXPO». Зважаючи на це, компанія наполягає на проведенні повторного екологічної експертизи даного проекту.
ПАТ «Укртатнафта» також висловлює стурбованість у зв’язку з намірами Кременчуцької районної ради затвердити цю схему на черговій сесії, яка відбудеться 13 березня.
Компанія нагадує, що орієнтовна площа Беланівського ГЗК сягає 18 тисяч гектарів, а це п’ята частина Кременчуцького району. Крім того, що в рамках реалізації даного проекту під переселення потрапляє велика кількість сіл і знищуються родючі чорноземи, під загрозу ставиться екологічна безпека жителів Кременчук та всього регіону.
«Укртатнафти» заявляє, що фактично виявилася заручником «грандіозних планів групи «FERREXPO», оскільки в безпосередній близькості від ставка-випарника ПАТ «Укртатнафта» передбачається будівництво кар’єра. Ставок-випарник – необхідна умова для стабільної і безпечної роботи Кременчуцького НПЗ, тому його ліквідація неминуче призведе до зупинки підприємства.
За заявою підприємства, згідно з висновком Українського НДІ екологічних проблем, не є джерелом забруднення ґрунтових вод на прилеглій території і не несе техногенної загрози. Реалізація ПАТ «Укртатнафта» ряду ефективних і дорогих проектів дозволили різко знизити забруднення ставка-випарника до рівнів нижче ГДК.
У 2011 році «Укртатнафта» замовила прогноз розвитку гідрогеологічної ситуації в зоні розміщення ставка-випарника КНПЗ у зв’язку з запланованим будівництвом Беланівського Гзк. Відповідно до цього прогнозу, розташування кар’єра Беланівського Гзк в безпосередній близькості від ставка-випарника ПАТ «Укртатнафта» призведе до погіршення екологічної ситуації в даному регіоні і зведе нанівець всі багатомільйонні екологічні заходи, які всі ці роки здійснювала Компанія.
«Укртатнафта» вважає, що розроблена «Схема планування території Кременчуцького району Полтавської області» має ряд суттєвих недоліків, які роблять неможливою одночасну експлуатацію Кременчуцького НПЗ і Беланівського Гзк. Зважаючи на це, Компанія наполягає на проведенні повторного екологічної експертизи даного проекту.

Напишіть відгук