«Укртатнафта» поскаржилися владі на засилля білоруського імпорту

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України отримало звернення від чотирьох нафтопереробних заводів (НПЗ) України щодо старту антисубсидарного розслідування стосовно імпорту нафтопродуктів з Білорусі. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомило джерело в Кабміні.
Крім Кременчуцького НПЗ («Укртатнафта»), звернення підписали Надвірнянський і Дрогобицький НПЗ (їх керівництво також контролює група «Приват»), а також Шебелинський ГПЗ (входить до складу державного «Укргазвидобування»). Лисичанський НПЗ (належить ТНК-ВР) і Одеський НПЗ (до останнього часу належав ЛУКОЙЛу) скаргу не підписали.
Результатом розслідування можуть стати обмежувальні заходи на 5 років щодо нафтопродуктів, що поставляються з Білорусі, в розмірі близько $180,84/тонна.
Автори скарги переконані, що Білорусь надає своїм нафтопереробникам шість типів субсидій на загальну суму $180,84/тонна: звільнення від сплати збору в розмірі 30% валютної виручки ($165/тонна), компенсацію виробникам процентних ставок за кредитами банків ($12,3/тонна) і надання кредитів і позик з держбюджету ($1,24/тонна). Із-за цього українські НПЗ перебувають у нерівних умовах, що призводить до постійного зростання імпорту палива з Білорусі.
Відзначимо, що НПЗ України та Шебелинський ГПЗ у 2012 році зменшили випуск бензину на 42,6%, дизельного палива – на 48,2%, мазуту – у 2,8 разу.

Залишити відповідь