Українські компанії збудують в Туркменістані аеропорт та два мости за $1 млрд, а в Кременчуці будівництво одного мосту оцінюють в таку ж суму

В ході візиту до Туркменістану президента України Віктора Януковича, який взяв участь у відкритті нового автомобільного мосту через річку Амудар’ю, збудованого українськю компанією «Альтком», було заявлено, що ця ж компанія займеться проектуванням і будівництвом міжнародного аеропорту в Туркменабаде (колишній Чарджоу), а також залізничного і автомобільного мостів через річку Амудар’я.
Повідомляється, що загальна довжина залізничного мосту через Амудар’ю – 1,75 тис. м, автомобільного – 1,6 тис. м при ширині 21 м. Договір на будівництво мостів, передбачає берегоукріплювальні роботи, будівництво під’їзних шляхів та зовнішніх підвідних електромереж.
Повідомляється, що будівництво всіх об’єктів триватиме 3-3,5 роки. Аеропорт і залізничний міст збудують до лютого 2016 року, а автомобільний мост – до серпня 2016 року.
Найбільш цікавою для кременчужан в даній інформації – загальна вартість будівництва трьох об’єктів українською фірмою – $1 млрд. Згідно ТЕО будівництва нового автомобільного мосту через Дніпро у Кременчуці, якій за довжиною приблизно такий же як і через Амудар’ю, на його спорудження потрібно також близько $1 млрд.!
Чому в Туркменістані за $1 млрд українські будівельники беруться за спорудження міжнародного аеропорту та двох мостів, а в Кременчуці спорудження одного автомобільного мосту з прилеглими дорожніми розв’язками оцінюють в $1-1,5 млрд ?

Залишити відповідь