У Кременчуці, в Другій міській лікарні, відкрили відділення хоспісу

Відділення паліативної допомоги людям із важкими захворюваннями урочисто відкрили 10 квітня. Участь у цій непересічній події взяли керівники міста й області, прибув сам народний депутат від Кременчука і навіть міністр охорони здоров’я України, щоправда, міністр в 2007 – 2010 рр., Василь Князевич, а також  представники територіальних громад, які в майбутньому можуть увійти до Кременчуцького госпітального округу, Єпископ Лубенський та Кременчуцький Миколай, депутати міської ради, керівники медичних установ Кременчука тощо. Словом, посадовців зібралося чимало. Ще б пак!

Ідея облаштувати хоспіс для невиліковно хворих на базі Другої міської лікарні була озвучена ще мером Олегом Бабаєвим, він і розпочав цю справу. На реалізацію прокту пішло кілька років, відкриття хоспіс багато разів переносили. Загалом, на капітальний ремонт приміщення та оснащення відділення було витрачено  6, 3 млн грн. Це кошти міського, обласного та державного бюджетів, чималу допомогу в облаштуванні відділення спеціальним обладнанням, надало польське місто-побратим Бидгощ, польські фахівці також консультували кременчуцьких лікарів і медперсонал майбутнього хоспісу.

За словами головного лікаря Другої міської лікарні Віктора Севастьяна, відділення розраховане на 25 койко-місць для хворих із онкологічними діагнозами, вертебральними порушеннями, хворобою Альцгеймера  тощо. Віктор Севастьян говорить, що така кількість ліжок відповідає європейським нормам, в яких на 100 тис. населення передбачається 10-15 паліативних ліжок. Штат відділення складатиметься з 30  спеціалістів.

Напишіть відгук