Цілий сквер – під сокиру!

1436429425_102_8150

87 молодих здорових дерев планують вирубати у квт. 278, біля дитячого садка-школи, будівництво якого сподіваються завершити цього року. Виявилось, що, згідно з проектом, на місці розташованого поряд скверу «Кленовий» мають бути дитячі майданчики.

Сквер на місці пустиря у квт. 278 народився у квітні 2007 р. завдяки енергії тодішнього керівника Автозаводського району Володимира Коваленка. Під час весняного суботника в кварталі було висаджено 98 дерев, здебільшого кленів, тож назва зеленого куточка народилася сама по собі – сквер «Кленовий». За рік тут висадили ще 25 кленів, а поряд урочисто заклали фундамент майбутнього дитячого навчального закладу. Мешканці раділи і скверу, і дитсадку-школі, що мав з’явитися в цьому районі. Щоправда, дерева вже набрали сили й милують око, а от будівництво й досі не завершене. Та й радість від того, що колись таки дитсадок-школа відчинить двері для місцевої дітлашні, затьмарила звістка про необхідність вирубки молодого скверу.
Мешканці кварталу звернулись до депутата міськради від цього округу Юрія Гриценка (партія «Рідне місто») з проханням зберегти єдиний у районі зелений куточок. Згідно з проектом будівництва навчального комплексу, на місці скверу має розташуватись кілька ігрових майданчиків та спортивні зони.
– Відповідно до акта обстеження зелених насаджень, складеного комісією в жовтні 2012 р., видаленню підлягають 87 дерев. Крім двох (старої шовковиці та абрикоса), всі дерева у задовільному стані. Знищення такої кількості насаджень може призвести до негативних екологічних наслідків у цьому районі та викликати обурення мешканців, – йдеться в депутатському запиті Юрія Гриценка до керівництва міста, озвученому на сесії міської ради 7 липня.
Депутат пропонує внести зміни до проектної документації будівництва дитсадка-школи, щоб не допустити знищення молодого скверу, або пересадити дерева на вільні ділянки. Питання просить винести на розгляд сесії Кременчуцької міської ради. 7 липня депутатський корпус підтримав запит Юрія Гриценка. Питання повинно бути вирішене вже найближчим часом, адже, зважаючи на обіцянки міської влади, цього року навчальний комплекс мають нарешті ввести в експлуатацію.

У мерії наголошували, що школу-садок для дітей відкриють до 1 вересня, зараз, вочевидь, терміни знову будуть скореговані. Минулого тижня на апаратній нараді у міськвиконкомі начальник міського управління капітального будівництва Микола Шендрик доповів, що на будівництві замість 100 працівників (як має бути, відповідно до умов договору), працюють не більше 25-30 осіб. Роботи просуваються дуже повільно, до того ж, після нещодавніх сильних дощів у будівлі протік дах.

Напишіть відгук