Суддя. Потрібний-непотрібний

Під час сесійного засідання міськради 28 липня депутат Олександр Березянський виступив із запитом про перевірку діяльності судді Автозаводського районного суду Анатолія Середи. За словами депутата, у провадженні судді перебуває справа за позовом Сергія Перепелятника до Кременчуцької міськради, де пан Перепелятник оскаржує рішення ради про своє звільнення з посади директора Кременчуцької ТРК.

– Існує напрацьована схема розподілу справ у суді в інтересах конкретних позивачів. Так, зацікавлена особа подає позов до суду. Якщо справа потрапляє не до «потрібного» судді, то позов залишається без розгляду. Особа повторно звертається до суду аж до того часу, поки справа не потрапить до «потрібного» судді. Є ще варіант, коли одна особа подає кілька однакових позовів, з яких потім розглядається лише той, який потрапляє до «потрібного» судді.

У провадженні судді Анатолія Середи перебуває справа за позовом Сергія Перепелятника до Кременчуцької міськради, де пан Перепелятник оскаржує рішення про своє звільнення з посади директора Кременчуцької ТРК. Олександр Березянський, посилаючись на дані єдиного держреєстру судових рішень, говорить, що Сергій Перепелятник звертався до суду тричі, аж поки і не потрапив до «потрібного» судді, яким є пан Середа.

Олександр Березянський вбачає в діях судді Анатолія Середи порушення присяги та суддівської етики і вимагає перевірити дані про наявність підстав для відкриття кримінального провадження, порушити дисциплінарну справу і внести положення до Верховної Ради про звільнення судді Анатолія Середи.

Однак запит Олександра Березянського не набрав більшості голосів депутатів, проти проголосувала фракція «Батьківщина».

Залишити відповідь