Сучасна бібліотека – це кльово

1436435052_img_9814

«Читати – це модно», – з таким лозунгом працює сьогодні Кременчуцька централізована бібліотечна система для дітей. Влітку тут особливо багато відвідувачів.

– Люди зв’язані багатьма стереотипами про бібліотеку. І коли вони приходять до нас та бачать молоду усміхнену жінку, то одразу ж дивуються, мовляв, а де ж та бабуся з хутряною хустиною на плечах і гулькою з волосся на голові, – посміхаються завідувач відділу дошкільнят та молодших школярів бібліотеки по вул. Леніна Ірина Вологодська та завідувач юнацького відділу Тетяна Сіренко.
Проте працівники бібліотеки розвіюють цей міф – у сучасній бібліотеці зовсім не нудно. Книжковий фонд постійно поповнюється популярними книгами або новими гарними перевиданнями дитячої класики. Працівники бібліотеки відзначають, що найбільшим їх меценатом є ВБФ «Джерело Дніпра», Почесним Президентом якого є Володимир Матицин. «Іноді приходять батьки або школярі, а ми показуємо їм нові надходження. Вони щиро дивуються, говорять, що в магазині такі книги коштують шалені гроші, а в бібліотеці їх можна почитати задарма, й обіцяють розповісти про бібліотеку друзям», – розповідають бібліотекарки. У бібліотеці є навіть такі бестселери, як «Володар перснів» Дж. Р. Р. Толкіна та оповідання з циклу про мумі-тролів Туве Янсон. Ці книги нещодавно включили до шкільної програми.
Крім того, щодня з 10.00 в бібліотеці проходить «Країна Мультландія», це справжній міні-кінотеатр, де діти дивляться мультики в компанії однолітків (а. як відомо, враження від перегляду стрічки на екрані разом з іншими людьми справляє куди більший емоційний вплив, ніж вдома перед комп’ютером або телевізором).
А ще бібліотекарі влаштовують виставки книг – як реальні, так і віртуальні (презентації в Power Point), говорять, що дітям дуже подобається.

Анна, які перейшла до 5 класу, взяла книгу Туве Янсон «Комета прилітає» із циклу про мумі-тролів та казки Івана Франка. Це книги зі шкільної програми. А найбільше Ані подобаються пригодницькі, незвичайні книги, такі як «Чарлі та шоколадна фабрика».

Максим, майбутній першокласник, до бібліотеки прийшов вперше разом із дідусем й одразу став читачем. Говорить, що улюблені книжки – «Колобок», «Теремок» та «Рукавичка»

Марійка, перейшла до 8 класу:
– До бібліотеки ходжу нечасто, зазвичай обираю щось для душі. В нас удома своя велика бібліотека, там багато старих вітчизняних книг, проте більше подобаються зарубіжні письменники. Мій улюблений письменник – Еріх Марія Ремарк, сподобався його роман «Три товариші». А взагалі мені подобається фантастика та манга.

Які батьки, такі й діти
Пані Оксана багато читає разом зі своєю 4-річною донечкою Олею – їй подобається Міхалков, Чуковський. Свою наступну книгу дівчинка обирає сама – приходить разом із мамою до бібліотеки, сідає за столик з книгами і перебирає їх. Вже багато знає дитячих віршів напам’ять та розповідає. «Нова література, я вважаю, доступна для дітей. Ну й переклади російських авторів гарні», – говорить мама Оксана. Сама ж любить творчість Юрія Нікітіна. «Дуже цікавий автор, я бачу, що те, що написано в його книгах, здійснюється зараз», – говорить жінка.
А от Марійка принесла до бібліотеки книгу «Білосніжка». Говорить, що хоч мультфільм і бачила, проте книга цікавіша. Книги їй подобаються всі, які прочитала. «Їй не було і 2 років, як я прийшла до неї, й ми – одне ціле з нею, у нас навіть смаки схожі, – говорить няня дівчинки Тамара Іванівна. – Коли ж приходимо до бібліотеки, то, обравши книгу, йдемо до читальної зали, бо вона для того, щоб читати. Ми читаємо там трохи, а потім йдемо з книгою додому».

«КП» опитала кількох читачів, котрих зустріла в бібліотеці, і дійшла висновку, що в родинах, де люблять книги, батьки власним досвідом привчають дітей до читання.

 

Залишити відповідь