Шукали порозуміння

11750688_725301170907694_5470501698590491911_n

23 липня у конференц-залі готелю «Кремінь» спільну мову шукали представники етнічних та релігійних спільнот Кременчука, переселенці, представники влади та громадськості.Громадська організація «Культурний діалог» зазначила, що основна мета зустрічі – зруйнувати стереотипи, забезпечити діалог та взаємодію між різними групами людей, залучити їх до процесу прийняття рішень на місцевому рівні.

Модератором зустрічі стала правозахисниця, журналістка із Києва Ольга Веснянка.

Активісти зокрема провели всеукраїнське дослідження стереотипів щодо вимушено переміщених осіб.

– У багатьох опитаних склався стереотип, що начебто всі переселенці підтримують Путіна, бояться «злих бандерівців» і залишили свій край, не обороняючись, – розповідає про результати дослідження представниця ГО «Культурний діалог» Ірина Каць. – Дослідники говорять, що мешканці міст, куди приїздять переселенці, нерідко вбачають у них якесь «джерело загрози».

Спробувала зламати стереотипи переселенка з Луганська, організатор проекту «АртДім» («КП» писала про це в попередньому номері газети – ред.) Олена Нестерова. Мовляв, переселенців не треба ігнорувати, краще залучати до активного громадського життя спільно з мешканцями міста, де вони оселилися.

– Коли корінні жителі Кременчука приходять на наші майстер-класи і бачать, що переселенці не такі «страшні», вони йдуть і розповідають своїм знайомим: я там був, там безпечно, – говорить жінка.

Окрім проблем переселенців, на зустрічі говорили також і про проблеми національних меншин у Кременчуці. Голова благодійного фонду «Хесед Хаїм» Євген Лєщинський звернувся до присутніх із пропозицією разом взятися за створення музею Голокосту, а також впорядкування території мікрорайону «Озерний». Пан Євген нагадав, що до зведення артскладів на цій території знаходилося кладовище із чотирма секторами: єврейським, православним, старообрядницьким та караїмським. Тож, на його думку, відновлення історичної пам’яті має бути важливим для громадян усіх національностей і віросповідань.

Імам мусульманської общини Тагір Таіров та представник Української православної церкви Київського патріархату отець Юрій підтвердили, що в людей, дійсно, є певні страхи та стереотипи відносно інших релігійних громад. На думку релігійних діячів, це пов’язано з відсутністю спілкування між релігійними спільнотами у нашому місці. Мовляв, немає прозорості, через що представники однієї релігії не розуміють інших.

– І це потрібно змінити, бо невиправдані страхи можуть призвести до ворожнечі та навіть до війни, – зазначив імам Тагір.

Зламати непотрібні стереотипи і подолати будь-які страхи допоможе звичайне толерантне спілкування. Треба частіше збиратися і налагоджувати культурний діалог.

Напишіть відгук