Молоді тигри «Легіону»

IMG_7153

6 травня Почесний Президент клубу спортивних єдиноборств «Легіон-Спорт» Володимир Матицин привітав юних кременчужан – вихованців клубу, котрі посіли призові місця на Чемпіонаті України (U21).Індивідуальний чемпіонат України серед юніорів пройшов на базі легкоатлетичного манежу Київської міської школи вищої спортивної майстерності. У змаганнях взяли участь 286 дзюдоїстів 1995-2000 р. н. із 21-го регіону України. Кременчуцький клуб «Легіон Спорт» на цьому чемпіонаті представляли 5?? спортсменів. Чотири з них повернулися додому з нагородами, а двоє стали чемпіонами.

Так, 1-ше місце серед хлопців у ваговій категорії 66 кг посів Андрій Бурдун, 2-ге – Андрій Кушков, 3-тє – Каро Марандян. У ваговій категорії 81 кг Андрій Волошин посів 5-те місце. Серед дівчат у ваговій категорії 78+ кг чемпіонкою стала Єлизавета Каланіна.

Крім того, 28 квітня у Хмельницькому кременчуцький боксер Віталій Покуляк посів 2-ге місце на Молодіжному чемпіонаті України з боксу.

Володимир Матицин, Почесний Президент КСЄ «Легіон-Спорт», звертаючись до переможців та призерів, відзначив, що юні спортсмени прославляють не лише клуб «Легіон», Кременчук, а й Україну:

– Наша головна задача – не лише домогтися того, щоб вихованці клубу перемагали на олімпіадах та чемпіонатах світу, а й щоб якомога більше дітей залучалися до занять спортом. Адже спорт робить юнака справжнім чоловіком. Хочеться, щоб молоде покоління розвивалося, щоб молодь росла здоровою та міцною. Адже лише від левів народжуються левенята, а від тигрів – тигренята. Від хворих, від тих, хто палить, не може бути здорового покоління. Сьогодні є впевненість – клуб буде працювати. Удача дістається тому, хто її хоче.

Секретар Кременчуцької міської ради Василь Івко, у свою чергу, підкреслив, що спортсмени, котрі досягли таких високих результатів – це люди з вольовим характером.

– Спорт – це добре, спорт – це здорово, спорт – це наше майбутнє. Є якась надія, що людина виросте гідним членом суспільства. Хотілося би подякувати Володимиру Митрофановичу за те, що людина ставиться до спорту великим розумінням і душею, – наголосив Василь Івко.

Варто зазначити, що нинішній чемпіонат став основним етапом відбору до національної збірної для участі в Чемпіонаті Європи (U21) в Оберварті (Австрія) у вересні та Чемпіонаті світу (U21) в Абу-Дабі у жовтні. Впродовж сезону за підготовку юнаків буде відповідати Заслужений тренер України з дзюдо, старший тренер КСЄ «Легіон-Спорт» Василь Волошин. За словами тренера, спортсмени зараз налаштовані на результат, у кожного з них – свої задачі.

– Юніори Каро Марандян і Ліза Каланіна мають пройти відбір на Чемпіонати Європи та світу, також не будемо нехтувати олімпійським відбором – для Лізи він буде проходити паралельно, – розповідає Василь Волошин. – Андрій Кушков та Андрій Бурдун націлені на Універсіаду. Через 2 тижні в Сумах відбудеться Кубок України – це ніби контрольний старт Всесвітньої Універсіади. Хто з хлопців виграє ці змагання, той і братиме участь в Універсіаді.

Володимир Матицин вручив чемпіонам квіти, а Василь Івко та голова міського спорткомітету Олександр Мазур – грамоти та почесні значки, щоправда, не лише спортсменам, але й тренерам – Василю Волошину та Михайлу Мельнику.

«Головне – впертість у тренуваннях та змаганнях»

Андрій Бурдун, посів 1-ше місце у ваговій категорії 66 кг. Андрій займається дзюдо майже 20 років. «Друзі у дворі ходили, ну і я пішов з ними. Спробував і зрозумів, що це саме мій вид спорту», – розповідає Андрій. Хлопець говорить, що брав участь в універсіаді не вперше, тому налаштовувався лише на перемогу. «Хто тренується, тому воно повертається сторицею», – впевнений хлопець. Кумирів в Андрія немає, адже в кожного – свій стиль. Основна характеристика стилю хлопця – впертість: «Якщо не виходить «взяти» одразу, то тиснути і тиснути, допоки противник не здасться».

«У дзюдо є своя філософія»

Андрій Кушков займається дзюдо 15 років, посів 2-ге місце у категорії 66 кг. Хлопець говорить, що дзюдо приваблює тим, що в цьому спорті є культура, ідея.

– Те, що ми стали першими та другими, нам ще не дає путівку на Всесвітню універсіаду. Зараз найбільше дається взнаки не фізична втома (ми постійно тренуємося, іноді готові навіть вночі встати та піти займатися), а саме моральна, – розповідає Андрій. – В таких випадках я медитую – це дуже допомагає, рекомендую всім.

Продовжувач традицій спортивної родини

Каро Марандян посів 3-тє місце у категорії 66 кг. Говорить, що підготовка була складною – доводилося тренуватися вранці та ввечері по 1,5-2 години, проте для хлопця це не новина – він займається дзюдо 10 років. Тато та дідусь Каро займаються вільною боротьбою. А хлопець мріє про Чемпіонат світу.

Нова перемога Єлизавети

На змаганнях Ліза Каланіна взяла участь у трьох поєдинках. Дівчина говорить, що всі суперниці були однаково сильними і було дуже складно. Але перше місце їй присудили за оцінками. Тож Єлизавета посіла 1-ше місце у ваговій категорії +78 кг.

Торішній бар’єр подолано

Боксеру Віталію Покуляку 17 років, 4 роки він займається боксом, до того був футбол, баскетбол, карате, танці. Проте бокс йому сподобався найбільше. Хлопець говорить, що головного конкурента на чемпіонаті в Хмельницькому переміг у півфіналі. Суперника звали Сергій Бегларян – саме через нього торік Віталій посів 2-ге місце у ваговій категорії понад 91 кг. Тепер же кременчуцький спортсмен мріє й про реванш з В’ячеславом Гаврилюком із Хмельницького, котрому поступився цього року.