Кременчужан рятують лікарі з Донбасу

1435825482_angiograf

Давню проблему досвідчених спеціалістів – хірургів, травматологів, нейрохірургів, у Третій міській лікарні Кременчука вирішили за рахунок лікарів-переселенців. Завдяки медикам з Донбасу в кременчуцькій лікарні почали робити операції, які до цього взагалі не проводили в нашому місті. Про ноу-хау в міській медицині, про кадрове забезпечення та про нагальні потреби Третьої міської лікарні «КП» розповів головний лікар закладу Вадим Українець.

Операції високої складності тепер і в нашому місті
8 лікарів із Донбасу переїхали до Кременчука і почали працювати у Третій міській лікарні. До цього медики намагалися працевлаштуватися в інших містах, однак належні умови роботи, а, головне, гідне ставлення до них з боку колег і місцевої влади знайшли лише у Кременчуці. Серед тих, хто зараз працює у Третій міськлікарні – два судинних хірурги, невропатолог, травматолог, хірурги. Раніше дехто із них працював у медичних центрах, інститутах Донбасу.
– Це спеціалісти, які можуть проводити операції високої складності. Операції, які роблять судинні хірурги, але вищого класу. Лікувальний заклад може мати апаратуру, інструменти, проте без наявності лікаря відповідної кваліфікації проводити ряд операцій неможливо. Щоб навчити лікаря, особливо хірурга, потрібні роки, а то й десятиріччя. Молодий спеціаліст, який закінчує інтернатуру, ще має 8-10 років навчатися, щоб виконувати операції без ускладнення. Нам пощастило. До нас приїхали лікарі, які працювали на кафедрах медичних інститутів, в яких рівень операційних втручань був значно вищим, ніж у Кременчуці. Тепер свої знання і вміння вони перенесли в нашу лікарню, – говорить Вадим Українець.
Головлікар зазначає, що апаратура й обладнання, наявні в закладі, дозволяють проводити операції високої складності.
– Це операції на аорті, операції на глибоких артеріях ніг, на поверхневих артеріях та інші. Раніше їх не проводили у нашій лікарні, – зазначає Вадим Українець. – Наразі ми повністю укомплектувати штат хірургів, потреба в спеціалістах постане лише тоді, як почнемо освоювати більш складні операції.

Анестезіологи в дефіциті
Однак дефіцит кадрів у Третій міській лікарні таки є. Не вистачає лікарів-анестезіологів. Головлікар сподівається вирішити цю проблему також за рахунок лікарів-переселенців.
– Анестезіологічне забезпечення – це обов’язкова складова. Так, вночі потрібно 2 анестезіологи. Один із них знаходиться з хворими, які потребують уваги після операції. А інший – з тими пацієнтами, що надходять, часто з алкогольними, наркотичними отруєннями. Всім цим ми займаємось. А зараз у нас чергує один лікар, який охоплює ці два напрямки. Тож частину операцій, які ми могли б виконувати, саме через цю причину не проводимо, – розповів Вадим Українець.
Через нестачу анестезіологів, відповідно, вакантні і посади медсестер. «Немає сенсу укомплектовувати штат медсестер, маючи дефіцит лікарів. Це те відділення, де середній медперсонал працює під керівництвом лікарів», – пояснив пан Українець.
В інших відділеннях проблем з укомплектуванням медперсоналу всіх ланок не існує. Тут також не поспішають прощатися з лікарями-пенсіонерами.
– Якщо людина може працювати і виконувати функціональні обов’язки, то нехай працює. Пенсіонерів у нас не так багато, але цінний їх досвід. Є працівники, які 50 років працюють, – констатує головний лікар Третьої лікарні.

Держава економить на медиках
Робота медперсоналу в Третій міській лікарні напружена: декілька відділень тут приймають хворих 7 днів на тиждень. Хірургічне вважається ургентним. Сюди привозять невідкладних пацієнтів через день. Але це теж умовно. «Коли ж «швидка» привозить людину після ДТП із численними ранами, то її оперують наші хірурги», – говорить головлікар Третьої міської лікарні. Однак, працюючи в режимі лікарні невідкладної допомоги, Третя міська статусу ургентної не має. Хоча це було б справедливо, та й зарплату б медики отримували трохи більшу.
А цього року, як і в усій медичній галузі, проблема з виплатою зарплат постала на перше місце. Як відомо, цього року медична галузь міста фінансується за рахунок державної субвенції. Але коштів, яких передбачали в бюджеті на початку року, не вистачає.
– Ми живемо в складний час, коли важко передбачити ситуацію. Це не залежить ні від головного лікаря закладу, ні від керівництва міста. Це не залежить від рівня нашого міста. Поки що з великим трудом вдається виплачувати індексацію. Вже обговорювали ситуацію між головними лікарями і керівництвом міста. Для того, щоб зберегти людей, мінімальну зарплату, доводиться проводити певні фінансові операції. Спасибі, що місто підтримує і допомагає. А ще сподіваюсь на порозуміння у вищих інстанціях, – говорить Вадим Українець.
До радикальних заходів, таких, як відправлення працівників у неоплачувані відпустки, у третій лікарні ще не вдавались.

Реконструкція в кардіології буде!
Вже другий рік поспіль у Третій міській лікарні планують розпочати реконструкцію кардіологічного відділення з прибудовою кардіоблока.
Варто нагадати, що цей ремонт ініціював покійний мер Кременчука Олег Бабаєв. Реконструкція мала початися раніше, але через проблеми з фінансуванням затягнулась. Цього року на ремонт у Третій лікарні з міського бюджету виділено 6,8 млн грн.
– Ми впритул підійшли до будівництва. Тому якщо не станеться ніяких надзвичайних подій, якщо ситуація залишиться на теперішньому рівні, то в цьому році зможемо звести стіни кардіоблока, облаштувати кардіоблок і замінити дах над кардіологічним відділенням. Це реально. Але ми живемо в дещо непередбачуваний час, треба зважати на ситуацію в країні. Тож на 100% давати гарантію не можна, – розповів головний лікар закладу Вадим Українець.
За його словами, на час ремонту кардіології пацієнтів переведуть до іншого приміщення.
– Бо закриття відділення пов’язане з переведенням людей на інше місце роботи. Та й проблеми з апаратурою виникнуть. Апаратура потребує певних енергетичних режимів: умови подачі струму, заземлення тощо, – пояснює головний лікар.
Вадим Українець запевняє, що будівництво кардіоблока жодним чином не вплине на режим роботи лікарняного закладу. Також зазначає, що медперсонал і навіть хворі з розумінням ставляться до тимчасових незручностей.
– Днями завершили ремонт в гнійно-септичному блоці. Замінили труби водопостачання, пожежне водопостачання. Ремонт проводили за гроші, що виділяє держава, але додали кошти спонсорів. Ще 2 палати ремонтуємо. Важко було, але ні на одну хвилину блок не припиняв роботу. Пацієнтів переводили до іншого приміщення. Тепер місця, які займали ці хворі, будемо готувати для пацієнтів із кардіології, – говорить керівник закладу.

Напишіть відгук