Кременчук може стати осередком туризму

1437043489_profesor

У Кременчука є всі шанси стати міжнародним туристичним центром. Головна родзинка – це Дніпро, – вважає професор географії університету Темпл у США Роман Цибрівський. 10 липня в рамках фестивалю урбаністичної культури «Transformersss» з кременчужанами спілкувався професор географії, урбаністичних та азійських студій університету Темпл (США) Роман Цибрівський. Зараз він живе в Україні і досліджує її культурну та історичну спадщину.
Професор Цибрівський розповів, що його родина переїхала до Америки з Західної України, рятуючись від війни. «Коли багато років потому ми з батьком вперше прибули до Києва, то батько плакав», – ділиться спогадами професор. Юного Романа так вразила батькова розчуленість, що через деякий час він вирішив дослідити столицю. У 2014 р. Роман Цибрівський опублікував книгу «Місто соборів і демонів: конфлікт простору, суспільства та історичної пам’яті в Києві, Україна». Парадокс, але книга написана англійською, і за її переклад видавництво вимагає шалені кошти. Тепер же Роман мешкає у Дніпропетровську та досліджує річку Дніпро як складову духовності та історичної пам’яті нашого народу.
Пан Роман говорить, що в Україні та США дуже різне ставлення до річок. В Америці, наприклад, люди не купаються у річках. «Ми, емігранти, були єдиними, хто купався у річці, і для місцевих це було великою дивиною», – згадує професор.

1437043669_sawo_rrz_sw 1437043673_n7xujk5dnum
Річка в містах України є центром міста, таким собі уособленням духу історії, певним символом. Особливо це добре помітно у Києві, де Дніпро ділить місто на дві приблизно рівні частини. Дніпро теж ділить Кременчук на дві частини і дуже близький до історичного центру нашого міста.
– Дніпро має бути таким, щоб найпрестижніше було селитись у першій лінії будинків біля нього, потім – у другій, третій і так далі. Такий досвід є, наприклад, в англійців, котрі свою брудну промислову річку Темзу перетворили на туристичну атракцію, – говорить професор. Зараз в Європі у тренді – повернення до річок, люди починають ставитися до них як до своєрідних родзинок міста.
А ще великий потенціал Роман Цибрівський угледів на наших островах. Йому навіть сподобались тимчасові споруди, які будують там кременчуцькі відпочивальники.
– Головне – дотриматися принципу демократичності, аби не вийшло, що найкращі і найбільші острови перепадуть багатіям, – додає Роман Цибрівський.

«Чому б Кременчуку не стати туристичним центром? – зазначає професор Роман Цибрівський. – У нього дуже великий потенціал, дуже гарний пляж. Ось тільки річку треба почистити та побудувати на її берегах різні атракції».

Залишити відповідь