Додаткових пільг для переселенців не буде

У Кременчуцькій мерії обговорювали, як підтримати вимушених переселенців зі сходу, які оселились в нашому місті. Ініціаторами такого обговорення виступили громадські активісти. Вони виступають зокрема за створення єдиного Центру гуманітарної допомоги та безкоштовний проїзд переселенців у міських тролейбусах.
За словами начальника міського департаменту праці і соцзахисту населення Олександра Дзюби, на сьогодні у Кременчуці офіційно стали на облік 1200 вимушених переселенців.
– Всім, хто офіційно став на облік, видано спеціальну довідку, яка для деяких осіб без документів – немов паспорт, – зауважив Олександр Дзюба. – Довідка дає право працювати та отримувати щомісячну адресну допомогу. А дані про особу вносяться до Єдиної інформаційної бази вимушених переселенців.
Адресна допомога, яка надається переселенцям, має чітке призначення: оплата комуналки та частково – оренди житла. Виплачується щомісяця, впродовж півроку залежно від того, працює особа чи ні. Непрацездатні переселенці (пенсіонери, інваліди та інші) отримують 884 грн щомісяця, працездатні – 442 грн.
– Людина, яка не працює, має стати на облік у Центрі зайнятості населення. Перші 2 місяці вона буде отримувати 442 грн, 3-4 місяць – 50% виплат, або 221 грн. На 5-6 місяць виплати припиняються. На думку уряду, це має спонукати переселенців до пошуку роботи, – говорить Олександр Дзюба.
А от голова ГО «Громадський контроль» Сергій Полюхович упевнений, що в пошуках роботи переселенцям може допомогти безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Він запропонував розглянути це питання у міськвиконкомі, а гроші на компенсацію тролейбусникам запропонував відшукати в міському бюджеті. Сергію Полюховичу нагадали, що в міському бюджеті катастрофічний дефіцит грошей, до кінця року сума недовиконання плану доходів може сягнути 80 млн грн.
Відомо, що з зареєстрованих наразі 1200 переселенців потребують працевлаштування 358 осіб. Це відзначено в їхніх заявах. Скільки з них прийшли до Центру зайнятості?
– Із 1 жовтня 82 особи стали на облік у Центр зайнятості, 10 з них працевлаштовані, – повідомив директор Центру зайнятості населення Володимир Нападайло.
Начальник міського управління торгівлі, підприємництва і регуляторної політики Людмила Жорняк вважає, що не можна створювати в Кременчуці соціальну нерівність між місцевими жителями і переселенцями. Мовляв, у місті живе багато пільговиків, і не всі з них мають право на безкоштовний проїзд. А хто хоче знайти роботу, той її обов’язково знайде.
– Наведу приклад. До нас звернувся молодий чоловік із Горлівки. Ані житла, ані грошей не просив, а спитав, як організувати бізнес у Кременчуці. Чоловік отримав всі консультації, зокрема в податковій, і до цього часу він працює в нашому місті і заробляє собі на життя, – розповідає Людмила Жорняк. – Я вважаю, не треба провокувати соціальну нерівність між людьми лише через те, що хтось є переселенцем. Ми маємо думати і про своїх кременчужан, адже чимало з них зараз теж шукають роботу, бо багато підприємств зупинилося.

Напишіть відгук