Депутати скаржаться на суддю

Депутати Кременчуцької міської ради поскаржилися до Вищої ради юстиції на дії судді Автозаводського районного суду Кременчука Ю. Рибалки. Вони сумніваються в об’єктивності та незалежності служителя Феміди.

Заяву до Вищої ради юстиції направили лідери трьох фракцій та груп у міській раді – Ю. Гриценко (фракція партії «Рідне місто»), М. Черниш (група «Трудовий Кременчук») та О. Сазонов (група «За Кременчук»). Причиною подання скарги стали дії судді Автозаводського райсуду Ю. Рибалки при розгляді адміністративної справи про скасування рішення Кременчуцької міськради від 28 квітня 2015 р., яким було скорочено посаду керівника апарату міського голови (обіймає її О. Головач – авт.). Суд, як вказують лідери депутатської більшості, забезпечив адміністративний позов за відсутності на те підстав.

Нагадаємо, рішення сесії про скорочення чисельності апарату міськради оскаржив депутат І. Воловик, посилаючись на те, що рішення колег-депутатів нібито порушує його права та інтереси. При цьому, як вказують у заяві лідери вищеназваних фракцій і груп, позовник жодним чином не обґрунтував, у чому полягає це порушення. Попри це, суддя Ю. Рибалка відкрив провадження по справі.

У скарзі до Вищої ради юстиції Ю. Гриценко, М. Черниш та О. Сазонов наголошують, що суддя прямо і свідомо порушив вимоги ст. 117 КАС України та низку інших нормативних документів, забезпечивши адміністративний позов пана Воловика і зупинивши дію рішення міської ради. Депутати вважають, що «ухвалення рішення без розгляду справи по суті є неприпустимим», і вказують також на відмову судді Ю. Рибалки у задоволенні їхніх вимог виступати у цій справі в якості третіх осіб на стороні відповідача. Лідери депутатської більшості вважають, що мають право брати участь у предметі суперечки, оскільки рішення міськради зачіпає не лише інтереси пана Воловика, а й також усіх депутатів.

Отже, як зазначають керівники трьох фракцій та груп, розглядаючи справу про визнання нечинним та скасування рішення органа місцевого самоврядування, суддя Ю. Рибалка «допускає численні порушення норм чинного законодавства, упереджено ставиться до учасників процесу та вчиняє інші дії, що викликають сумнів в його об’єктивності, неупередженості, у чесності та непідкупності судів». Заявники просять Вищу раду юстиції дати належну оцінку діям судді.

Водночас стало відомо, що представники депутатської більшості у міськраді таки отримають можливість брати участь у розгляді справи в якості третіх осіб. Доручення на представлення інтересів відповідача в суді буде видане секретарем міськради Василем Івком. Наступне засідання у справі про скорочення посади керівника апарату міського голови призначене на 13 липня.

Напишіть відгук