Новини Кременчука

Архів...

Погода у Кременчуці

Корисні посилання

ООО "Псел ЛТД"

Европейский готель

Безнадійно. Депутати Кременчуцької міської ради не спромоглися скасувати рішення про підвищення тарифів на ексвитрати

XXIII сесія Кременчуцької міської ради VІІ скликання, що відбулася 13 червня, могла б увійти в історію міста як доказ того. що депутати не на словах, а на ділі захищають інтереси своїх виборців. Однак, дива не сталося. Далі гострої полеміки та закидів у лобізмі особистих і політичних цілей справа не пішла. Для включення у порядок денний проекту рішення щодо скасування тарифів на ексвитрати, підвищених міськвиконком майже у 2,5 рази, не вистачило депутатських голосів. «За» проголосували лише 14 обранців.

 

 

 

 

 Рішення Кременчуцького міськвиконкому про підвищення тарифів на ексвитрати у 2,5 рази набрало чинності з червня 2017 р.  

Проект рішення про скасування резонансного рішення міськвиконкому підготував на сесію депутат Геннадій Іванян.  Він заявив, що розрахунки тарифів не обгрунтовані, а міська влада діяла в змові з керуючими компаніями.   Управителі відстояли право на підвищення тарифів через суд, але мерія не оспорювала рішення суду в першій інстанції в апеляції, наголосив під час виступу на сесії Геннадій Иванян. За його словами, щоб зменшити тягар комунальних тарифів для людей, влада мала б шукати дотації в бюджеті, якщо для комунальної сфери дійсно існує загроза бути «покладеною на лопатки», як застерігає мер Віталій Малецький. Розвинути думку Геннадію Іваняну не вдалося, бо, коли завершивяс час для виступу, в нього вимкнули мікрофон. Натомість свою позицію озвучили й інші депутати. Проти нових тарифів виступила  Валентина Гордєєва. Депутат Курченко-Гай  вважає, що ціни мають бути встановлені компаніями, що не управляють, а шляхом обговорення і через конкурс.

Погодився з тим, що нарікань на  роботу керуючих компаній дуже багато, голвоа фракції «Рідне місто» Олександр Роженко (фракція «Рідне місто») та від імені фракції запропонував відкласти набрання чинності рішення виконкому про нові тарифи на 2 тижні, щоб за цей час профільна депутатська комісія з питань ЖКГ розібралася в обгрунтованості підвищення вартості послуг управителів.

—          Необхідно розібратися. Профільна комісія запропонувала відмінити тариф, але перед цим необхідно розібратися. Давайте доручимо профільній комісії за 2 тижні — до 29 червня розглянути питання відповідності тарифів їх реальності. А 29 червня давайте зберемо позачергову сесію і приймемо рішення. Якщо тариф завищений, то скажіть, який ви вважаєте тариф обгрунтованим, — наголосив Олександр Роженко, водночас погоджуючись із тим, що тарифи, встановлені ще в 2008 р, сьогодні не відповідають реальності. .

Колегу підтримав і голова бюджетної комісії Олександр Плескун ( фракція «Рідне місто»). Він зазначив, що не тільки депутати, а й окремі члени виконкому не впевнені, на скільки саме треба підвищувати ексвитрати, тому треба призупинити рішення і розібратися.

Мер Віталій Малецкий відреагував на таку пропозицію зауваженням: «Чому ви раніше всі не розбиралися, питання виникло 1,5 роки тому. Всі мовчали, а коли рішення прийняте, заворушилися.!» До того ж, за словами імського голови, позачергова сесія не може відмінити встановлені тарифи. Адже це прерогатива виконкому.

В результаті проект рішення навіть не внесли до порядку денного сесії. Не вистачило голосів.

Напишіть відгук