У Кременчуцькому водосховищі якість води відповідає нормі, але побільше хлору в водопроводах кременчужан не завадить

Кременчуцький міськводоканал наразі  розробляє проект зі спорудження на станції очищення питної води в Новій Знам’янці спеціальної установки, на якій для знезараження води можна було б використовувати сульфат амонію. Нове обладнання має запрацювати в 2018 р., а цього літа, в так звані особливі періоди, коли Кременчуцьке водосховище зеленіє, а потім рудіє, й якість води в ньому значно погіршується, КП «Кременчукводоканал» застосовуватиме пересувну установку з дохлорування питної води. Про це йшлося 12 квітня в Кременчуцькому міськвиконкомі на засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій.

  

 

 

 Альтернативою централізованого водопостачання у періоди “пік” могли  стати трубчасті колодязі. Однак, за даними санстанції,  на сьогодні із 9-ти  таких свердловин у 2-х якість води не відповідає нормативним показникам.

КП «Кременчукводоканал» повідомила: якість води у Кременчуцькому водосховищі   відповідає середнім показникам, що проводилися за останні 5 років в рамках моніторингових обстежень. Наразі режим обробки води для подачі в мережу централізованого водопостачання виконується в звичайному режимі відповідно до існуючих технологій.

Однак на підприємстві готові й до роботи в так званий особливий період, коли в водосховищі масово цвітуть синьо-зелені водорості, зникає кисень, натомість зашкалює вміст марганцю  і, відповідно, якість води значно погіршується. Таке трапляється в Дніпрі щоліта упродовж останнього часу.   У цей період, а розпочатися він може з червня місяця, водоканал, як зазначають його фахівці, проводитиме обробку води відповідно до санітарних норм і правил у посиленому режимі  з застосуванням реагентів. Водночас підвищену увагу підприємство приділятиме хлоруванню води в мережах. Зокрема, для такого застосовуватимуть пересувну установку з дохлорування питної води.  Про це йшлося 12 квітня в Кременчуцькому міськвиконкомі на засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій.

Присутній на засіданні представник «Кременчукводоканалу» також повідомив про плани впровадження  нових технологій в очищенні питної води на станції, що в Новій Знам’янці. За такою технологією з використанням сульфату амонію очищують воду в Києві, Запоріжжі та інших містах України.

У Кременчуці ж наразі триває розробка проекту зі спорудження на станції в Новій Знам’янці  спеціальної установки, на якій би можна було застосовувати сульфат амонію.

Проект має бути готовий у ІІ кварталі цього року, після чого розпочнеться будівництво. В кращому випадку нове обладнання запрацює у 2018 р.

Напишіть відгук