Проект створення скверу на кварталі 278

    Зелена зона відпочинку на березі Сухого Кагамлика в районі зуп. «Вул. А. Ковальова» отримає статус скверу. Ініціатором його створення виступив депутат міськради (партія «Рідне місто») Юрій Гриценко.  

  Юрій Гриценко пропонує створити сквер поблизу Спасо-Преображенської церкви та будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу «Спорт Лайф». Ця територія входить до меж виборчого округу депутата і він переконаний, що статус скверу дозволить захистити це місце відпочинку кременчужан від подальшої забудови. Зокрема, після того як торік розпочалося будівництво спорткомплексу, площа зеленої зони скоротилася з 2 до 1,1 га.

     21 березня ініціативу депутата підтримала комісія з питань найменування міських об’єктів та ухвалила відповідне рішення. Назва майбутнього скверу ще не визначена. На розгляд комісії було запропоновано 10 варіантів, серед яких «Сквер закоханих», «Кагамлицький», «Затишний», «Преображенський», «Сквер ім. Дмитра Тьомкіна» (уродженець Кременчука, відомий американський композитор, піаніст, чотириразовий володар кінопремії «Оскар»), «Сквер ім. Володимира Костянтиновича (відомий лікар, який під час німецької окупації Кременчука разом із товаришами врятував понад 1000 військовополонених) тощо. Комісія вирішили також вислухати думку кременчужан з цього приводу.   

     Рішення про надання статусу скверу та його назву мають ухвалити депутати міської ради на черговій сесії.

1. ПАСПОРТ

Міської Програми призначеної для виконання заходів з улаштування пам’ятних місць відомим кременчужанам і пам’ятним подіям в місті Кременчуці.

Назва програми:

«Улаштування пам’ятних місць відомим кременчужанам і пам’ятним подіям у парках і скверах в м. Кременчуці на             2012-2016рр.». 

1.1. Ініціатор розроблення програми: управління житлово-комунального господарства.

1.2. З прийняттям  Закону України «Про охорону культурної спадщини» від 08.06.2000р. за №1805-ІІІ законодавчо врегульовані правові, організаційні, соціальні та економічні відносини у сфері охорони культурної спадщини, з метою її збереження, використання об’єктів культурної спадщини у суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.

  Згідно з даними міського управління житлово-комунального господарства зелену зону міста утворюють 8 парків, 8 скверів, 3 бульвари, зелена зона вздовж набережної. Два парки міста входять до пам’яток садово-паркового мистецтва (Придніпровський парк та Міський сад). Вирішується питання щодо внесення Парку Миру до переліку  пам’яток історії та архітектури Кременчука. На островах, що на Дніпрі розташований регіональний ландшафтний парк Кременчуцькі плавні. Кременчук багатий на пам’ятники та меморіальні дошки визначним людям та подіям. Тому є необхідність створення нових скверів, здійснення позиціонування міста Кременчука як унікальної культурно-рекреаційної території України, одного з міст увічнення видатних діячів, пам’ятних місць, а не тільки як перевалочного пункту, шляху до економних річних зон відпочинку. Ось чому питання, порушені у Програмі, залишаються актуальними.

1.3. Розробник програми: управління житлово-комунального господарства.

1.4. Співрозробники програми: виконком Автозаводської районної ради, виконком Крюківської районної ради, управління культури та туризму міськвиконкому,  Кременчуцький краєзнавчий музей, громадські організації.

1.5. Відповідальний виконавець програми: управління житлово-комунального господарства, виконком Автозаводської районної ради, виконком Крюківської районної ради, управління культури та туризму міськвиконкому.

1.6. Учасники програми: управління житлово-комунального господарства, виконком Автозаводської районної ради, виконком Крюківської районної ради, житлово-експлуатаційні підприємства, управління культури та туризму міськвиконкому, Кременчуцький краєзнавчий музей, підприємства, організації, установи та громада міста.

1.7.    Термін реалізації програми: 2012-2016 рік.

1.7.1. Етапи виконання довгострокової програми: щорічно з розподілом по роках.

1.8. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми: міський бюджет м. Кременчука.

1.9. Загальний обсяг фінансових ресурсів необхідних для реалізації програми всього: __________ млн. грн.

1.9.1. Коштів місцевого бюджету : міський бюджет м. Кременчука.

               ПРОГРАМА         

                  «Улаштування пам’ятних місць відомим кременчужанам і пам’ятним подіям у парках і скверах в м. Кременчуці на              2012-2016рр.». 

  1. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована програма.

      Забезпечення збереження підприємствами усіх форм власності,  закладами науки,  освіти  та культури,   громадськими  організаціями,  громадянами міста  культурної спадщини,  сприяння  державі  у здійсненні  заходів  з  охорони  об’єктів  культурної  спадщини  і поширенні знань про них,  участь територіальної громади міста у популяризації культурної спадщини серед населення,  сприяння її вивченню дітьми та молоддю, залучення громадян до її охорони.  

2.  Визначення мети програми.

     Програма повинна вирішити  основну задачу – збереження наявних пам’ятних місць відомим кременчужанам і пам’ятним подіям та увічнення нових імен і подій у парках та скверах міста Кременчука.

     Основною метою створення  Програми  є:

– включення міста Кременчука в культурний простір України як об’єкт туристичного інтересу;

– сприяння моральному вихованню мешканців міста на національно-культурних традиціях українського народу і місцевих традицій;

– єднання жителів міста з природою за рахунок інвестицій в благоустрій міських парків та скверів;

    В здійсненні Програми принциповими та пріоритетними напрямками є: збереження і надбання культурної спадщини міста Кременчука, включення його в культурний простір України як об’єкт туристичного інтересу.

3. Обгрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання програми.

      Для забезпечення ефективного виконання Закону України «Про охорону культурної спадщини» в Програмі передбачено проведення комплексу економічних та правових заходів, направлених на збереження і надбання культурної спадщини міста Кременчука, а саме:

– проведення громадських слухань щодо встановлення  пам’ятників та меморіальних дошок визначним людям та подіям в місті;

– організація улаштування нових скверів і встановлення  в парках і скверах пам’ятників та меморіальних дошок визначним людям та подіям;

– залучення інвестицій на розвиток культурної спадщини міста, у відповідності з вимогами  чинного законодавства, популяризацію культурно-рекреаційної території міста.

    Час дії Програми передбачається на протязі 2012-2016 років на території  м. Кременчука, для чого необхідно виділити з міського бюджету_____ млн. грн.

4.  Перелік завдань, заходів програми та результативні показники.

     Основними завданнями програми є:

     Програма охорони і надбання культурної спадщини, ефективна і створена  під  місцеву  специфіку.

     В ході виконання   Програми планується :

– улаштування нових скверів в місті Кременчуці для увічнення  пам’яті видатним особам і пам’ятним подіям у парках та скверах міста Кременчука у вигляді пам’ятників і меморіальних дошок;

– увічнення  пам’яті видатним особам і пам’ятним подіям у парках та скверах міста Кременчука у вигляді пам’ятників і меморіальних дошок;

– включення міста Кременчука в культурний простір України як об’єкт туристичного інтересу;

– підвищення культурного і духовного розвитку людини;

– створення ефективного використання природно-ландшафтних, культурних та історичних ресурсів міста.                                                      

   Прогнозовані результативні показники програми:                            

– забезпечення збереження і надбання культурної спадщини міста Кременчука, включення його в культурний простір України як об’єкту туристичного інтересу.

«Ресурсне забезпечення Програми улаштування пам’ятних місць відомим кременчужанам і пам’ятним подіям у парках і скверах в м. Кременчуці на 2012-2016рр.».

п/п

Найменування заходів

Виконавець

Джерело фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування

тис.грн.

2012р.

2013р.

2014р.

2015р.

2016р.

1.

Проведення прапогандиських акцій через телебачення, радіо, пресу

УЖКГ,          пресслужба

Міський бюджет 

+

 

 

 

 

2.

Створення скверу Пам’яті жертв Голокосту (поблизу житлового будинку. №59 по вул. Київській)

УЖКГ,   Управління кап. будівн.      

Міський бюджет 

+

 

 

 

 

3

Створення скверу «Гвардійсь-кий» біля житл. будинку №3а по вул. Керченській

УЖКГ,   Управління кап. будівн.      

Міський бюджет 

+

 

 

 

 

4.

Створення алеї відомих особис-тостей, які перебували у місті в Придніпровському парку.

УЖКГ,   Управління кап. будівн.        

Міський бюджет 

 

+

 

 

 

5.

Створення ділянки казкових героїв у північно-східній части-ні колишнього Піонерського скверу  у Придніпровському парку

УЖКГ,   Управління кап. будівн.        

Міський бюджет 

 

+

 

 

 

6.

Реконструкція стіни старої фортеці з атрибутами того часу або копія її у відповідному масштабі в (центральна алея Придніпровського парку)

УЖКГ, Управління кап. будівн.           

Міський бюджет 

 

+

 

 

 

7.

Створення скверу «Кагамлиць-кий» біля Спасо-Преображен-ської церкви (Квт.278)

УЖКГ, Управління кап. будівн.           

Міський бюджет 

 

 

+

 

 

8.

Створення пам’ятника кремен-чуцькому трамваю (1899р.) неподалік розвороту тролейбу-су (зупинка «Річковий вокзал»).

УЖКГ,    Управління кап. будівн.       

Міський бюджет 

 

 

+

 

 

9.

Створення  Пагорбу Слави воїнам, які загинули при обороні і звільненні міста, біля мосту через р. Дніпро в районі міського пляжу.

УЖКГ,   Управління кап. будівн.        

Міський бюджет 

 

 

+

 

 

10

Створення скверу біля гіпермаркету «Простір»

УЖКГ,   Управління кап. будівн.        

Міський бюджет 

 

 

 

+

 

11

Створення Алеї з бюстами відомим творчим особистостям, уродженцям  Кременчуччини. у Придніпровському парку

УЖКГ,   Управління кап. будівн.         

Міський бюджет 

 

 

 

+

 

12

Створення скульптури першого садівника англійця В.Гульда, який створив Міський сад в ХVII столітті як природну пам’ятку.

УЖКГ, Управління кап. будівн.           

Міський бюджет 

 

 

 

+

 

13

Створення алеї з бюстами відомим лікарям в сквері 1-ї міської лікарні.

УЖКГ, Управління кап. будівн.           

Міський бюджет 

 

 

 

 

+

14

Створення пам’ятника кремен-чуцькому чумаку з возом  із сіллю і рибою у сквері ім. Приходька на привокзальній площі Крюкова.

УЖКГ, Управління кап. будівн.           

Міський бюджет 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Напрями діяльності та заходи програми.

 Для реалізації основних задач Програми необхідно  передбачити  виконання  протягом 2012-2016 років  наступних  заходів:

 – проведення  роботи з охорони культурної спадщини, з метою її збереження, використання об’єктів культурної спадщини у суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.

– оформлення проектної документації на створення нових скверів з  памятниками видатним особам кременчужанам або пам’ятним подіям;                                                                                                                                

 – організація співпраці  з установами освіти, молодіжними та громадськими організаціями з метою виховання  у дітей та молоді відповідальності за культурну спадщину міста;

– освітлення в засобах масової  інформації основних задач Програми;

– співпраця  з громадськими  організаціями, які  працюють  в сфері охорони природи і довкілля;                                                                                                                  

– організація обліку  та реєстрації скверів. Створення  єдиної загальнодоступної  бази даних;

– створення  мережі волонтерів для подальшого моніторінгу розбудови скверів у місті;

 – організація заходів щодо  висадки молодих саджанців у скверах, прибирання скверів та догляду за ними;

 – проведення  профілактичних заходів, направлених на боротьбу з  паразитами у дерев та кущів;

 – організація утримання скверів на балансі спеціального комунального підприємства.

Виконавці Програми:

   – Управління житлово-комунального господарства міської ради;

   – Управління капітального будівництва міської ради;

   – Комунальне підприємство «Благоустрій Кременчука»;

   – районні ради в м. Кременчуці ;

   – органи державного природоохоронного надзору;

   – громадські  організації, в статутах яких визначено збереження та надбання

      культурної спадщини міста, охорони природного фонду;                                       

     – Кременчуцьке міське управління УМВС України в Полтавській області;

   – Міська СЄС;

   – Підприємства, організації, установи м. Кременчука;

   – Громадяни м. Кременчука. 

 6. Фінансове забезпечення  програми.

Міській раді щорічно передбачати у міському бюджеті видатки головним розпорядникам бюджетних  коштів на виконання заходів в межах затвердженого міського бюджету:

      – Управлінню  житлово-комунального господарства;

      – Управлінню капітального будівництва.

      Прогнозні показники фінансування програми на 2012-2016 роки прогнозуються в сумі ________ млн. грн. за рахунок міського бюджету , в т.ч. по роках:

            -2012 р.         –            _______тис.грн.

            -2013р.          –            _______тис.грн.

            -2014р.          –            _______тис.грн.

            -2015р.          –            _______тис.грн.

            -2016р.          –            _______тис.грн.

7. Організація та контроль за виконанням Програми.

     Координацію роботи щодо виконання Програми покласти на начальника управління житлово-комунального господарства міськвиконкому м.Кременчука.

     Програма реалізується відповідно до основних заходів та обсягу коштів, які виділені на її виконання.  

 

ДЕПУТАТ VІ СКЛИКАННЯ

КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

______________ №_____

                                                                 Міському  голові м. Кременчука

                                                                 Бабаєву О.М.

                                                                 39600, м. Кременчук, пл. Перемоги,2

                                                                  Депутата Кременчуцької міської ради

                                                                  Гриценка Юрія Васильовича

                                                                  39602, м. Кременчук, вул. В.Бойка, 15

                            ШАНОВНИЙ  ОЛЕГУ  МЕЙДАНОВИЧУ!

   Прошу Вас розглянути Проект міської Програми «Улаштування пам’ятних місць відомим кременчужанам і пам’ятним подіям у парках і скверах в    м. Кременчуці на 2012-2016рр.» та  після опрацювання і погодження винести на розгляд  Кременчуцької міської ради.

   З повагою,

   Депутат Кременчуцької міської ради                     Ю.В. Гриценко

 

ДЕПУТАТ VІ СКЛИКАННЯ

КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

_______________________________________________________________________________ 

                                                                     Міському  голові м. Кременчука

                                                                     Бабаєву О.М.

                                                                     39600, м. Кременчук, пл. Перемоги,2

                                                                     Депутата Кременчуцької міської ради

                                                                     Гриценка Юрія Васильовича

                                                                      39602, м. Кременчук, вул. В.Бойка, 15

Пояснювальна  записка

до міської Програми «Улаштування пам’ятних місць відомим кременчужанам і пам’ятним подіям у парках і скверах в м. Кременчуці на 2012-2016рр.».

1. Загальні основи та принципи розвитку парків і скверів м. Кременчука.

Парки і сквери є важливою складовою інфраструктури міста Кременчука. Глибокий зв’язок проблем навколишнього середовища, культурної спадщини та економічного розвитку ніде не виявляється так яскраво, як у великих містах. Міста можуть розвиватися тільки за умови збереження природних ресурсів, які забезпечують їхнє економічне зростання та якість життя населення.

       Всебічні  дослідження доводять, що міські парки та сквери сприяють моральному вихованню людей, дають їм можливості для повноцінного сімейного і культурного відпочинку, позитивно впливають на стан здоров’я дітей та підлітків, естетичне і культурне виховання. Єднання жителів міста з природою і культурними цінностями за рахунок інвестицій в благоустрій міських парків та скверів – благородна справа у вирішенні багатьох  екологічних проблем,  підвищення культурного рівня людини. Міські парки і сквери поліпшують якість повітря, є середовищем, яке сприяє розвитку різноманітної фауни і флори, скорочують стоки зливних вод та ослаблюють міську спеку. А вкладення інвестицій в культурну спадщину міста Кременчука, в створення нових скверів, увічнення видатних і творчих діячів в пам’ятниках, погруддях і пам’ятних дошках, визначним подіям міста – примножить славу нашому рідному місту, стане більш привабливим  для розвитку  туристичної інфраструктури міста.

        На територіях наявних парків та скверів необхідно провести ремонт та заміну багатьох комунікацій. Потрібний сучасний підхід до формування паркових ландшафтів. Необхідно визначити статуси парків та скверів для визначення їхньої роли у виховній, просвітницькій роботі та організації культурного дозвілля, а відтак – реальні перспективи їхнього розвитку.

        Переважна більшість міських парків та скверів у тому вигляді, в якому існують сьогодні, після їх відновлення (існуючих) та закладення (нових) у період після другої світової війни, в першу чергу, розглядалися як культурно-освітні заклади, діяльність яких була спрямована на пропаганду політики комуністичної партії. Велика увага приділялася наочній агітації, проведенню масових акцій ідеологічної спрямованості, лекційній роботі. Навіть спортивні заходи і організоване дозвілля мали популяризувати зміни на краще в умовах радянської дійсності.

        Основним типом парків за радянські часи став „парк культури та відпочинку”. Такий статус було надано більшості парків, які існували з дожовтневих часів, і паркам, створеним після   45-го року. 

   До таких, зокрема, можна віднести  «Придніпровськийпарк» і сквер «Жовтневий».

   Слід звернути увагу на зміну соціального спрямування скверів,реконструкція яких відбувається за часів незалежної України.

    ВідновленийМіський садмає на меті привернути увагу до історичного минулого містаКременчука.

    СкверЖовтневийпісля проведення робітзблагоустрою та встановлення на його територіїоновленого фонтану з кольоровим світловим ефектом виконує функції естетичного виховання.

Закладений скверу 1-й міській лікарніз його ландшафтно-планувальними рішеннями призначений для відпочинку відвідувачів і медичного персоналу і нагадує про роботу в медичній установі заслужених лікарів, як О.Богаєвський, Каганова Р.М., Константинович В.К., Дімара М.В.

Сквер ім.І. Приходькау Крюковімає на меті привернути увагу до історії розвиткуКрюківськоговагонобудівного заводу.

Це зайвий раз підтверджує, що сьогодні, коли незалежна демократична Україна у своєму духовному розвитку спирається на загальнолюдські моральні цінності, настав час переглянути функції  кременчуцьких парків, скверів та зелених зон, створити сприятливі умови для їхньої діяльності і діяльності нових скверів, які відповідають сучасним міжнародним вимогам і нормам.

         Виходячи з функцій, які можуть виконувати парки та сквери  на території міста  Кременчука, їх можна поділити на чотири види:

–       культури та відпочинку;

–       меморіальні;

–       дендропарки;

–       лісопарки та інші парки.

         За визначенням, парки культури та відпочинку – це культурно-освітні підприємства, які надають послуги, у тому числі платні, що задовольняють потреби населення:

–       створюють умови для культурного відпочинку на свіжому повітрі;

–       пропонують розваги (атракціони, ігротеки тощо);

–       створюють умови для занять фізичної культури;

–       проводять лекції, концерти, творчі зустрічі, вистави, театралізовані видовища.

Меморіальні – це система споруд, окремих земельних ділянок, систем благоустрою та озеленіння, які мають історико-меморіальний зміст з особливим режимом використання. До комплексу можуть входити культові споруди, музейні споруди, окремі стели та монументи, окремі ділянки та зони благоустрою, спеціальні інженерні системи, інші об’єкти, які відповідають суті меморіального парку або скверу.

Основними завданнями меморіальних  скверів є:

–       вшанування окремих видатних особистостей, що були поховані на кладовищах, які знаходяться на цих територіях, та історичних подій, пов’язаних з ними;

–       популяризація історії міста Кременчука;

–       проведення історико-краєзнавчих досліджень, пов’язаних з історією кладовищ, що знаходяться на території  скверів та з історією м. Кременчука;

–       музеєфікація матеріальних здобутків, що збереглися до наших днів та пов’язані з історією кладовищ, які заходяться на територіях  скверів та історією м. Кременчука

Основною спрямованою діяльністю меморіальних скверів є культурно-просвітницька, музейна та релігійно-духовна діяльність в усіх формах, що не суперечать законодавству України.

Комерційна діяльність у меморіальному парку та скверу за межами його основних завдань не допускається.

Роботи із створення меморіальних парків та скверів фінансуються за рахунок:

–       коштів міської ради відповідно до щорічного бюджету м. Кременчука,

–       коштів релігійних громад;

–       коштів громадських організацій.

Після створення меморіальних скверів та прийому в експлуатацію згідно з чинним законодавством, меморіальні сквери переходять у власність Кременчуцької міської ради, за винятком культових споруд, побудованих за рахунок релігійних громад.

Дендропарки – створюються з метою збереження різноманітних видів дерев і чагарників та композицій для найбільш ефективного наукового, культурного, рекреаційного та іншого використання.

Лісопарки – лісовий масив з елементами паркового благоустрою для масового відпочинку населення.

2. Політика, стратегія і тактика розвитку міських парків та скверів.

Головною умовою подальшого розвитку міських парків та скверів є те, що державні, громадські та приватні інтереси мають бути зосереджені на збереженні об’єктів історико-культурної та природної спадщини, захищені чинним законодавством України. Оскільки різні типи парків та скверів виконують різні функції та мають особливості у своєму розвитку, насамперед, слід визначити їхній статус.

Розвиток кожного з парків та скверів має відбуватися за індивідуальною програмою, її розроблення повинно здійснюватися паралельно з процедурою визначення статусу кожного з парків та скверів, з урахуванням його особливостей та майбутнього напрямку роботи.

Характер кожного парку має визначатися очікуваннями жителів міста і останніми сучасними тенденціями в галузі ландшафтного будівництва і створення об’єктів розваг під відкритим небом.

У перспективі парки стають міжрегіональними центрами відпочинку і входять до числа об’єктів культурного туризму.

3. Інноваційна політика.

Досягнення необхідного рівня якості організації культурного дозвілля, надання якісних послуг населенню міста не можливе без врахування досягнень сучасної індустрії відпочинку. Тому при розробленні програми розвитку кожного з парків та скверів має бути використаний національний та світовий досвід.

Основними завданнями створення і подальшого розвитку паркової інфраструктури міста є:

– поява туристських потоків;

– збільшення частки туристського сектора і суміжних галузей в економіці міста;

– підвищення зайнятості населення (створення робочих місць);

– поліпшення здоров’я та якості життя населення за рахунок зростання поліпшення екологічної обстановки, доступності отримання соціальних послуг у сфері культури, в тому числі фізкультури і спорту;

– зміна способу життя городян, з’єднання з природою, перетворення перебування від споглядання до активного відпочинку на природі;

– збереження навколишнього середовища, природних та культурних цінностей;

– розвиток інженерної, транспортної та соціальної інфраструктури.

4. Управління міськими парками та скверами, контроль за їхньою діяльністю.

Управління міськими парками та скверами  здійснюється виконавчими органами Кременчуцької міської ради у межах їх компетенції згідно з чинним законодавством України.

5. Механізм реалізації Програми.

Початковим етапом роботи з розвитку парків та скверів міста має стати:

–  остаточне визначення меж парків та скверів;

–  комплектація усієї необхідної документації;

–  інвентаризація матеріальних цінностей та зелених насаджень,

– внесення доповнень до «Програми розвитку парків  та скверів  на території міста Кременчука» з урахуванням задоволення соціальних потреб мешканців міста, впровадження механізмів громадського контролю за процесом розвитку парків та скверів;

–  оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під парками та скверами м. Кременчука.

Відповідно до статусу, для кожного парку та скверу має бути розроблена довгострокова програма його розвитку, головними розділами якої на першому етапі повинні бути:

–  проведення конкурсу на краще архітектурно-ландшафтне рішення території;

–  визначення джерел фінансування реалізації проекта-переможця;

–  технічне переобладнання споруд та атракціонів, літніх концертних майданчиків тощо.

– прийняття плану основної діяльності (масові культурні, просвітницькі, спортивні та інші заходи, різні форми дозвілля).

Для парків культури та відпочинку:

–   створення правових умов передачі їх в управління;

–   створення комісії з розгляду пропозицій щодо передачі парків культури та відпочинку на утримання на конкурсній основі.

Для меморіальних скверів:

–   проведення конкурсів на архітектурний проект кожного з скверів;

–   визначення етапів будівництва нових та реконструкції існуючих споруд, пам’ятних знаків, парканів, тощо та джерел фінансування робіт;

–   створення програми культурно-просвітницької діяльності кожного з меморіальних скверів.

Результати:

У рамках розвитку парків, скверів та їх інфраструктури по 2016 рік включно:

– крім бюджетного фінансування можна залучати додаткові інвестиції,

– збільшення щорічного відвідування туристами об’єктів інфраструктури,

– створення нових робочих місць, включаючи суміжні галузі,

– організація нових місць для розміщення і відпочинку туристів.

Депутат  Кременчуцької  міської  ради               Ю.В. Гриценко

 _______________________________________________________

Чи залишиться берег вільним?

Пляж на березі р. Сухий Кагамлик в районі зуп. «Вул. А. Ковальова», де будують новий спорткомплекс, буде доступним для всіх кременчужан. Це особисто обіцяє забудовник комплексу «Спорт Лайф» В. Моцар.

– На берег привеземо піску, в зоні відпочинку біля комплексу зробимо пішохідні доріжки й поставимо лави – жодних побудов тут не планується, – зазначив пан Моцар. Однак зауважив, що для такого благоустрою територію зеленої зони потрібно офіційно закріпити за ним. Міський голова погодився на це без вагань: «Із задоволенням це зробимо». Варто нагадати, що в 2012 р., коли йшлося про виділення землі під будівництво спорткомплексу, міська влада намагалася закріпити всю територію зеленої зони за забудовником, аби він утримував її в належному стані. Тоді В. Моцар відмовився від такої перспективи, бо за оренду землі треба було платити. Чому ж зараз сам виступив з ініціативою?

Чи не тому, що по сусідству зі спорткомплексом на території площею 1,1 га є наміри створити сквер «Кагамлицький»? Оголосити зелену зону сквером запропонував депутат міськради Ю. Гриценко (територія входить до меж його виборчого округу) з метою уберегти цю місцину від подальшої забудови.

– Земля має бути не просто закріплена, вона повинна перебувати на балансі в господаря – комунального підприємства «Благоустрій Кременчука», а вже потім балансоутримувач укладе договір на благоустрій території з паном Моцарем, якщо він того бажає. Але все має бути зроблено на законних підставах, а не на словах, – коментує ситуацію Ю. Гриценко, депутат від партії «Рідне місто». – Якщо ж В. Моцар виявить бажання допомогти у створенні скверу, наприклад, оплатити витрати на розробку проекту, ми активно його в цьому підтримаємо! 

До речі, ідею Ю. Гриценка щодо створення скверу на березі Сухого Кагамлика підтримала міська комісія з питань найменувань об’єктів, а остаточне рішення має затвердити міська рада. 

(І.Данилова, газета “Кременчуцька Панорама”, №14 (408), 4 квітня 2013р.)

_________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь